Dodana: 26 październik 2018 13:00

Zmodyfikowana: 26 październik 2018 13:04

Jubileusz 25-lecia „Jesieni Bardów” uświetni gwiazda Eurowizji

Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień" w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Przed nami dwa weekendy z poezją śpiewaną, zaangażowanymi songami, piosenkami autorskimi i satyrycznym spojrzeniem na rzeczywistość. A wszystko po białorusku, bo też i festiwal poświęcony jest białoruskim bardom. Pierwszy koncert już dziś, 26 października w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu visien.jpg

NAVI, Źmicier Vajciuškievicz, Wiktar Szałkiewicz, Bosae Sonca, ILO & Friends, Re1ikt - to gwiazdy jubileuszowej edycji festiwalu. Klasyczni bardowie, twórcy piosenek autorskich, czy też akustyczne zespoły rockowe - "Bardauskaja Vosień" to festiwal, który stara się odzwierciedlać aktualny stan białoruskiej piosenki autorskiej na wielu płaszczyznach, łącząc w sobie różne style i kierunki.

W piątek, 26 października w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 37) w Bielsku Podlaskim o godz. 17 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i występ Źmiciera Vajciuškievicza i Jauhiena Barysznikava. W sobotę, 27 października w tym samym miejscu i o tej samej godzinie zagra gwiazda białoruskiej muzyki i reprezentant tego kraju na Eurowizji 2016, Zespół NAVI.

W niedzielę, 28 października w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert inauguracyjny festiwalu. Na scenie zagrają „Ilo&Friends”, Zmicier Wajciuszkiewicz, „U nieskładowe”,  i NAVI. Koncert rozpocznie się o godz. 15. Opera i Filharmonia Podlaska jest współorganizatorem niedzielnego koncertu.

W następny weekend festiwal zagości w Hajnówce, Narwi, Narewce, Orli i Sczytach-Dzięciołowie. Wystąpią takie gwiazdy jak Wiktar Szałkiewicz, Bosae Sonca czy Re1ikt.

To najstarszy tego typu festiwal białoruskiej piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Poprzez występy klasycznych bardów, twórców piosenek autorskich, czy też akustycznych zespołów rockowych festiwal stara się odzwierciedlać aktualny stan białoruskiej piosenki autorskiej na wielu płaszczyznach, łącząc różne style i kierunki.

Organizator : „Szczyty” – Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej.

Współorganizator niedzielnego koncertu: Opera i Filharmonia Podlaska

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Materiał od organizatorów

facebook