Dodana: 22 wrzesień 2018 21:09

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2018 23:10

Ćwierć wieku za nimi. Jubileusz Gminnego Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym

To była sobota pełna wspomnień, podziękowań, wzruszeń oraz pięknych dźwięków w Juchnowcu Kościelnym. Tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury świętował 25-lecie istnienia. Przysłowiową wisienką na torcie w tym wyjątkowym dniu był koncert "Ważne piosenki" zespołu Raz, Dwa, Trzy, który zgromadził tłumy sympatyków.

Ilustracja do artykułu IMG_0765_edited (Średni).jpg

- 25-lecie obchodzimy w sposób szczególny. Najważniejszym punktem jubileuszowego programu jest koncert Raz, Dwa, Trzy - zespołu, który od lat zachwyca. Piękna muzyka, głębokie, mądre teksty i oryginalna oprawa, to wszystko powoduje, że zwieńczenie naszego święta zapowiada się wyjątkowo – mówił Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Marszałek Maciej Żywno, gratulując dyrektorowi Ośrodka i jego pracownikom jubileuszu, życzył kolejnych, równie udanych lat dzałalności. Przekazał również grawerton w uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim za pracę na rzecz integracji i animacji mieszkańców Gminy Juchnowiec Kościelny.

W sobotę w GOKu w Juchnowcu Kościelnym spotkali się przyjaciele instytucji, artyści współpracujący, partnerzy, ale przede wszystkim byli dyrektorzy i pracownicy placówki. Wspominano, rozmawiano, dzielono się doświadczeniami. Dalsza część uroczystości przeniosła się do Kleosina, gdzie miała już otwarty, luźniejszy charakter. Punktem kulminacyjnym jubileuszu był koncert legendarnego zespołu Raz, Dwa, Trzy. Przed koncertem wystąpił chór Ośrodka Kultury „Viva Arte”, który zaprezentował specjalnie przygotowywany na tę okoliczność repertuar.

facebook