Dodana: 1 marzec 2017 14:51

Zmodyfikowana: 1 marzec 2017 14:51

Ania Dąbrowska "Dla naiwnych marzycieli" w OiFP

Wiosnę powitamy na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wraz z Anią Dąbrowską i piosenkami z jej ostatniego albumu „Dla naiwnych marzycieli” w niedzielę 5 marca.

Ilustracja do artykułu Ania_Dabrowska-foto_ZosiaZija_i_JacekPioro.jpg

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. W jej dorobku artystycznym znajduje się pięć solowych płyt. Laureatka ośmiu Fryderyków.

Jak śpiewa w jednej z nowych piosenek – nic nie musi. To raczej publiczność musiała czekać na nowy materiał Ani Dąbrowskiej, tym razem wyjątkowo długo. Artystka, powracająca do nas po dłuższej przerwie, na scenę wchodzi z odświeżonym zapleczem artystycznym: zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę. Niezmiennie jednak charakterystycznymi elementami jej muzyki pozostaną ciepły głos, szlachetne melodie i szczypta melancholii w tle.

Album „Dla naiwnych marzycieli” ukazał się 4 marca 2016 r. Zapowiadały go przebojowe utwory „Nieprawda” i „W głowie”. Powstawał przez pół roku, w czterech różnych warszawskich studiach, z udziałem kilkunastu muzyków. Muzyka zaskakuje subtelnością i elegancją, ujmuje przestrzenią podkreślaną przez partie fortepianu, gitary akustycznej czy fletu.

„Dla naiwnych marzycieli” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa i mimo kilku gorzkich nut, wprawiająca w pogodny nastrój. Z resztą, tego pisać nie trzeba – każdy fan muzyki w Polsce doskonale wie, jak działa głos Ani Dąbrowskiej.

 

Koncert Ani Dąbrowskiej

DLA NAIWNYCH MARZYCIELI

Niedziela 5 marca 2017, godz. 19.00
Miejsce: Duża Scena, ul. Odeska 1

Źródło: OiFP

facebook