Dodana: 14 styczeń 2019 10:31

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2019 10:31

Projekt „Czas dla sztuki - art edukacja”

Od maja do grudnia trwał w Podlaskiem Projekt „Czas dla sztuki - art edukacja”. Był on dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i w całości realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.

Ilustracja do artykułu Wyspy Kultury (banner) v3.jpg

Miały one charakter teatralnych warsztatów praktycznych i warsztatów multimedialnych. Warsztaty miały za zadnie ukazać nowe możliwości samorozwoju, poszukiwań, itd. Na zasadzie: czym skorupka za młodu…, by pokazać różne opcje, z których ktoś kiedy coś wybierze, albo i nie, ale będzie miał potencjalną szansę.

Z kolei wykłady multimedialne to opcja szerokiego przedstawienie sztuki teatru w kontekście społecznym, co sie działa w kulturze, co i na co wpływało, i co z tego wynikało dla sztuki, dla ludzi. Takie podejście „całościowe”, by ukazać czym sztuka teatru może by szerzej niż tylko na scenie.

  1. Teatralne Warsztaty praktyczne

Zakończone pokazami pracy, czyli spektaklami zrealizowanymi przez uczestników: Orla - teatr „Kornikini-Kurniki” spektakl pt”Klassa wiekich wydarzeń” premierowy pokaz podczas Wertep Festiwal, Hajnówka-Borysówka - spektakl „Historie sówki z Borysówki”

  1. Warsztaty multimedialne „Koncentracja sztuki"/dla młodzieży prowadzenie Darek Skibiński/

Gdzie: Sejny, Hajnówka, Bielsk Podlaski oraz Dubicze Cerkiewne, Narew, Orla.

Udział bezpłatny.

                                     

facebook