Dodana: 10 sierpień 2018 12:02

Zmodyfikowana: 10 sierpień 2018 12:05

Rodzinna Niedziela w Skansenie – warsztaty wykonywania dywaników

Szydełko i trochę starych szmatek wystarczy do własnoręcznego wykonania dywanika. Możemy sami wybrać kolory, wielkość i kształt. Na dodatek chronimy środowisko, bo zużywamy to, co miało wylądować na śmietniku. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza 19 sierpnia o godz. 12.00 na szydełkowo-dywanikowe warsztaty. Trwają zapisy.

Ilustracja do artykułu szydelko.jpg

Podczas warsztatów, każdy z uczestników nauczy się wykonywania dywanika od podstaw, od dobierania kolorów i cięcia szmatek, po sprawne posługiwanie się szydełkiem. To technika, którą bez trudu opanują i dzieci, i dorośli.

Do czego mogą się przydać gałgankowe dywaniki? Grubsze nieźle się sprawdzają na podłodze, w łazience czy kuchni, cieńsze, wykonane mniejszym szydełkiem, mogą zastąpić serwetki. Reszta zależy od naszej wyobraźni. Kiedy już poznamy technikę, możemy ją wykorzystać na sto różnych sposobów.

Warsztaty wykonywania dywaników w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia „My dla innych”, którzy na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym. Na zajęciach często wykorzystują materiały nadające się do recyklingu czyli ponownego wykorzystania. Tym razem będą to, niepotrzebne już, ubrania i inne tkaniny. Przerobione na dywaniki znów będą cieszyć oko.

19 sierpnia 2018 (niedziela)
godz. 12.00
Miejsce: chałupa z Pieczysk
Koszt: 9 zł/os.
Dla chętnych – ognisko w cenie biletu

Na zajęcia obowiązują zapisy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania warsztatów jeśli liczba zgłoszeń będzie mniejsza niż 10.

facebook