Dodana: 1 czerwiec 2018 14:31

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2018 14:31

Piknik rodzinny w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Dawne gry i zabawy, wspólne wykonywanie zabawek z drewna, gliny i szmacianych gałganków. Już najbliższą niedzielę, 3 czerwca, w godzinach: 12.00 - 15.00 zapraszamy całe rodziny do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na piknik, będący częścią projektu „Gwizdki, tracze I kolaski niech powrócą w nasze łaski”.

Ilustracja do artykułu (5) plac zabaw.jpg

Piknik jest częścią projektu zatytułowanego „Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski”, który zyskał uznanie i dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy pod okiem twórców ludowych poznają historię robiąc własne zabawki z gliny, drewna, czy szmacianych gałganków, takie jakimi bawili się przed laty ich pradziadkowie. W realizacji projektu wspierają nas: garncarz Mirosław Piechowski i mistrz tworzenia zabawek z drewna - Marek Szyszko. Obydwu można będzie spotkać w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej podczas niedzielnego pikniku.
Projekt to także cykl warsztatów. Dzieci uczą się robić gwizdki czy szmaciane lalki, poznają urok dawnych zabaw i gier. Trwałym efektem całego przedsięwzięcia będzie książeczka edukacyjna popularyzująca tradycyjne zabawki. Porcję wiedzy w wersji papierowej uzupełni poświęcona tej samej tematyce podstrona na naszej stronie internetowej.

źródło:Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej 

facebook