Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

 • Premiera teatralna w skansenie

  Miniaturka artykułu
  2018-10-15 09:49:19

  „Kooperacja Flug” to kolejny, obiecujący teatr niezależny, który stworzyli studenci, dziś już absolwenci białostockiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej. Ich piąte przedstawienie, „Wilcze dzieci” w reżyserii Marcina Bikowskiego, będzie miało premierę w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej 19. 10. 2018 roku o godz. 18.00.

 • Drugie życie szkoły z Kalinowa Solki w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

  Miniaturka artykułu
  2018-09-30 15:50:03

  Stary dzwonek szkolny symbolicznie zapoczątkował nową erę w historii tego obiektu. W Kalinowe Solkach szkoła działała niemal pół wieku. Przez kilkanaście ostatnich lat budynek stał pusty i niszczał. Aż do teraz. W niedzielę, 30 września odbyło się uroczyste otwarcie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej szkoły, która teraz już odrestaurowana i piękna, znowu przez co najmniej kilkadziesiąt lat będzie służyć dzieciom i młodzieży w czasie warsztatów i lekcji muzealnych.

 • Husarskie szarże i rywalizacja łuczników konnych w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

  Miniaturka artykułu
  2018-09-23 18:28:44

  Ta żywa lekcja historii połączona z potężną dawką sportowych emocji miała miejsce w weekend 22 i 23 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej na VIII Dniach Tradycji Rzeczypospolitej i Zawodach Łucznictwa Konnego (Finał Pucharu Tor Polski). Popisom jeźdźców, tych z łukami i tych w strojach z epoki, towarzyszył kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

 • Babie Lato w Skansenie

  Miniaturka artykułu
  2018-09-21 10:15:48

  Babie lato tuż-tuż. Wakacje się skończyły, ale lato trwa, a kiedy pożegnamy to kalendarzowe, czeka nas jeszcze babie lato. Nie ma w tym czasie miejsca piękniejszego niż skansen, a czas można tu spędzać naprawdę ciekawie.

 • Weekend z łucznikami i tradycją w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

  Miniaturka artykułu
  2018-09-20 10:46:56

  Husarskie szarże i rywalizacja łuczników konnych czyli żywa lekcja historii połączona z potężną dawką sportowych emocji. 23 września zapraszamy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na VIII Dzień Tradycji Rzeczypospolitej i Zawody Łucznictwa Konnego (Finał Pucharu Tor Polski). Popisom jeźdźców, tych z łukami i tych w strojach z epoki, będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

 • Podlaskie ziołami pachnące

  Miniaturka artykułu
  2018-09-09 09:31:34

  Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, po raz kolejny, zaprasza na imprezę plenerową poświęconą ziołom, ich zastosowaniu dawniej i dziś. Festyn „Podlaskie ziołami pachnące” odbędzie się w niedzielę, 9 września o 11.00.

 • Rodzinna Niedziela w Skansenie – warsztaty wykonywania dywaników

  Miniaturka artykułu
  2018-08-10 12:02:37

  Szydełko i trochę starych szmatek wystarczy do własnoręcznego wykonania dywanika. Możemy sami wybrać kolory, wielkość i kształt. Na dodatek chronimy środowisko, bo zużywamy to, co miało wylądować na śmietniku. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza 19 sierpnia o godz. 12.00 na szydełkowo-dywanikowe warsztaty. Trwają zapisy.

 • Tatarzy w Niepodległej

  Miniaturka artykułu
  2018-08-10 11:48:24

  Tatarzy w Niepodległej to temat dwudziestej Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach, która rozpocznie się 25 sierpnia w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

 • Po raz kolejny festiwal „Podlaskie spotkania” zagościł w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

  Miniaturka artykułu
  2018-08-05 11:29:07

  W sobotę 4 sierpnia na scenie skansenu można było zobaczyć zespoły z różnych storn świata, wśród nich - z krajów tak odległych jak Tajwan, Kanada czy Gruzja. Można było też podziwiać pieśni i tańce ludowe z wielu zakątków Europy: Portugalii, Rumunii czy Łotwy. „Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z folklorem różnych narodów, a dla regionu - świetna reklama za granicą.

 • Egzotyka i folklor rodzimy czyli Międzynarodowy Festiwal Folkloru ,,Podlaskie Spotkania”.

  Miniaturka artykułu
  2018-07-30 12:21:58

  Po raz kolejny festiwal zagości w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Przyjadą zespoły z różnych storn świata, wśród nich - z krajów tak odległych jak Tajwan, Kanada czy Gruzja. Można też będzie podziwiać pieśni i tańce ludowe z wielu zakątków Europy: Portugalii, Rumunii czy Łotwy. Nie zabraknie wykonawców z Polski. „Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z folklorem różnych narodów, a dla regionu - świetna reklama za granicą.

facebook