Dodana: 2 styczeń 2019 13:13

Zmodyfikowana: 2 styczeń 2019 13:13

Tribute to musical. Niezapomniane utwory w najlepszym wykonaniu

W hołdzie musicalowi – najbardziej ekspresyjnemu z gatunków, w którym muzyka, opowieść, gra aktorska i efekty kumulują się, byśmy mogli wraz z artystami eksplodować emocjami: wzruszeniem, radością, humorem – Opera i Filharmonia Podlaska wraz z Damianem Aleksandrem i jego gośćmi zaprasza w sobotę 5 stycznia o godz.19.00 na koncert TRIBUTE TO MUSICAL.

Ilustracja do artykułu Tribute okladka.jpg

Na scenie przy Odeskiej 1 pojawia się gwiazdy: Małgorzata Walewska – jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów, Kayah – królowa polskiego popu, Joanna Kołaczkowska – „monstrualny zmysł komiczny”, Edyta Krzemień – najlepszy głos musicalowy w Polsce i, oczywiście, Damian Aleksander – odtwórca najgłośniejszych roli musicalowych ostatnich lat m.in. Upiora. Nie można zapomnieć o Orkiestrze i Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncert poprowadzi Tomasz Filipczak, na fortepianie zgra Piotr Matuszczyk, na gitarze basowej – Bartosz Szetela, na perkusji – Cezary Konrad. 

 

Usłyszymy muzykę z najsłynniejszych musicali: “Les Miserables”, “Carousel”, “West Side Story”, “Jekyll&Hyde”, „Evity“ i “Upióra w operze”.

 

Naszą przewodniczką po świecie musicalu będzie Magdalena Miśka-Jackowska, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce, związana z RMF Classic i Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

Na chwilę przed koncertem, o godz.17.15 zapraszamy miłośników musicali do przestrzeni Restauracji Forma na spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim, wybitnym znawcą musicalu, tłumaczem i dziennikarzem muzycznym, z którym porozmawiamy o jego książce „Ale Musicale!”.

 

To, jak podaje wydawca, pierwsze w Polsce tak szerokie ujęcie tematu musicalu. Daniel Wyszogrodzki opowiada o tym fenomenie z perspektywy bieżącej, odwołując się szeroko do stuletniej historii zjawiska i nie unika także kontekstu polskiego. Kompendium wypełniają napisane z polotem teksty o spektaklach i o ich twórcach, a także rozliczne ciekawostki i anegdoty. Są omówienia tak ważnych musicali, jak "West Side Story", "Jesus Christ Superstar", "Koty" czy "Les Misérables". Ale także najnowszych sensacji – spektakli "Księga Mormona" i "Hamilton". Są opowieści o twórcach, takich jak George Gershwin, Leonard Bernstein czy Andrew Lloyd Webber. Nie brak także danych o premierach, sukcesach i porażkach, biletach i płytach. To fascynująca podróż: od kompozytora do teatru, od premiery do sukcesu, od Broadwayu po Warszawę.

 

Na spotkanie wstęp wolny, zapraszamy! Restauracja Forma, ul. Odeska 1.

Sobota, 5 stycznia 2019 | g. 19.00 | Duża scena Opery i Filharmonii Podlaskiej | Odeska 1, Białystok

Damian Aleksander i Goście:

Małgorzata Walewska

Kayah

Joanna Kołaczkowska

Edyta Krzemień

                             

 

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej

Tomasz Filipczak – dyrygent

Piotr Matuszczyk – fortepian

Bartosz Szetela – gitara basowa

Cezary Konrad – perkusja

Violetta Bielecka – przygotowanie Chóru 

Prowadzenie koncertu:

Magdalena Miśka-Jackowska

 

Płyta „Tribute To Musical” jest już do kupienia w kasach OiFP (35 zł) i w dobrych sklepach muzycznych.

źródło: rzecznik OiFP

facebook