Dodana: 14 styczeń 2019 10:36

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2019 10:36

Koncert charytatywny na rzecz chorych dzieci w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W sobotę, 12 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku odbył się niezwykły koncert, z którego dochód wspomoże leczenie dzieci z dystrofią mięśniową. Udział w nim wziął Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 06_opera_190112.jpg

Wyśpiewajmy dobro - takie hasło przyświecało koncertowi kolęd, który odbył się w sobotę 12 stycznia w białostockiej filharmonii. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

Kolędy zaśpiewali: Tomasz Kamiński (skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska), przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz rodzeństwo dzieci chorujących na dystrofię mięśniową.

W czasie koncertu ogłoszony został też wynik bicia rekordu "Łańcucha dobra". Przez dwa miesiące młodzi ludzie z całej Polski włączali się do akcji wspólnego tworzenia łańcucha choinkowego, by poprzez ten symboliczny gest pokazać chorym, że nie są samotni.

Koncert i akcję Łańcucha dobra organizuje Stowarzyszenie Pro Salute, które pomaga 30 dzieciom z dystrofią mięśniową, podopiecznym Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

Rehabilitacja dzieci chorujących na dystrofię mięśniową nie jest refundowana przez NFZ. A musi trwać do końca życia chorego.

(opr. mk)

 

facebook