Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

 • Konferencja historyczna Drogi do niepodległości narodów Europy Wschodniej 1914-1921

  Miniaturka artykułu
  2018-05-28 14:26:37

  Międzynarodowa konferencja historyczną pod tytułem "Drogi do niepodległości narodów Europy Wschodniej 1914-1921", odbędzie się 6 i 7 czerwca 2018 r. w siedzibie głównej Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu przy ul. Pałacowej 5.

 • Jarmark Świętego Wojciecha w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2018-04-24 12:18:37

  Jarmark jest z założenia imprezą nawiązującą do historii Ciechanowca. W minionych wiekach ciechanowieckie jarmarki organizowane na świętego Wojciecha trwające nawet dwa, trzy tygodnie i cieszyły się międzynarodową sławą. Skupiały handlarzy zwierząt (głównie koni) z terenu Polski i Europy Zachodniej, natomiast miejscowej ludności pozwalały na handel własnym rękodziełem i rzemiosłem. Nawiązując do handlowego charakteru dawnych jarmarków, corocznie na festynie twórcy prezentują swoje rękodzieło ludowe i artystyczne. Cennym uzupełnieniem oferty handlowej są także stoiska oferujące tradycyjne kulinaria podlaskie oraz poszukiwane na przełomie kwietnia i maja sadzonki kwiatów, warzyw, krzewów i drzew ozdobnych.

 • Niedziela Palmowa w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2018-03-25 16:45:51

  Gałązki palmowe to symbol odradzającego się życia. Po poświęceniu niektórzy wkładają je za krzyże i obrazy, by strzegły domu od nieszczęść i zapewniały Boże błogosławieństwo. Święcenie palm niezwykle uroczysty charakter ma w Ciechanowcu. W tym roku w procesji i Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu wzięli udział uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Po Mszy, w Muzeum zostały rozdane nagrody tegorocznym laureatom (pełna lista w załączniku).

facebook