Dodana: 16 lipiec 2018 10:28

Zmodyfikowana: 16 lipiec 2018 10:28

Malinki z gminy Orla skończyły 20 lat

Jubileusz 20-lecia zespołu „Malinki” odbył się w niedzielę, 15 lipca w Malinnikach w gminie Orla. To lokalny zespół folklorystyczny, który od wielu lat kultywuje tradycje pieśni lokalnej, w tym głównie lokalnego dialektu białoruskiego. W uroczystości uczestniczył Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno.

Ilustracja do artykułu DSC07000.JPG

- Nasz region obfituje w jubileusze. obok święta dużych instytucji takich jak Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury mamy możliwość cieszyć się z jubileuszu kultury lokalnej, takich zespołów jak ,,Malinki”, które przytulają do muzyki i śpiewu mieszkańców, swoich sąsiadów. W imieniu zarządu województwa dziękuję za lata pasji i pracy nad twórczością ludową, życzę kolejnych lat w zdrowiu i chęci występów – powiedział wicemarszałek Maciej Żywno.

Zespół folkloru autentycznego „Malinki” powstał w 1998 r., inicjatorem powstania zespołu był Stefan Kopa, a kierownikiem zespołu jest Wiera Niczyporuk. Śpiewaja pieśni charakterystyczne dla wsi Malinniki. Przedstawia również scenki związane z chrzcinami, dożynkami i innymi uroczystościami. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w konkursach „Piosenka Białoruska”, jak i na przeglądach folklorystycznych w Narewce, Wysokim Mazowieckim, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Stoczku Łukowskim i Tarnogrodzie.

(oprac. at)

facebook