Dodana: 2 czerwiec 2018 00:35

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2018 00:35

W czerwcu Książnica Podlaska w ramach cyklu „Środy Literackie”, zaprasza na trzy spotkania autorskie

Już 6 czerwca o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się dr Teresa Kaczorowska - badacz dziedzictwa narodowego, dziennikarka, prozaik i poetka, animatorka kultury. Jest autorką kilkunastu książek oraz wielu artykułów prasowych i naukowych. Uhonorowana licznymi nagrodami i odznaczeniami m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „Polonia Restituta” (2010) oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” (2014).

Ilustracja do artykułu ksiaznica.jpg

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej dr Teresa Kaczorowska opowie o publikacji „Dziewczyny Obławy Augustowskiej”, w której przybliża największą „w wyzwolonej Polsce” i do dziś niewyjaśnioną zbrodnię stalinowską z lipca 1945 roku, zwaną Obławą Augustowską. Autorka czyni to w sposób oryginalny, bo poprzez przedstawienie losów kilkunastu dziewczyn - ofiar Obławy.

13 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie „Od codzienności po magię Islandii”. Naszym gościem będzie Krystyna Konecka – poetka, dziennikarka, reportażystka, fotoreporterka, autorka ponad dwudziestu książek. Wiersze publikowała m.in. w Anglii, Indiach, USA i we Włoszech. Autorka literackich ekspozycji fotograficznych, laureatka nagród twórczych, jurorka ogólnopolskich konkursów literackich, należy do Związku Literatów Polskich (oddział w Warszawie), współpracuje m.in. z portalem dwutygodnika E-Pisarze.pl.

Podczas spotkania Autorka m. in. zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. „Ultima Thule. Głosy Islandii” – zbiór sonetów i fotografii. Książka ta jest pierwszym w Polsce tomem poezji (sonetów) z fotografiami autorskimi, w całości poświęconym Islandii - jej tradycjom, urodzie i kulturze. 

20 czerwca o godz. 17.00 gościem Książnicy Podlaskiej będzie Krzysztof Daukszewicz - satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzce do Warszawy bardzo szybo zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył Kabaret „Hotel Nitz”, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w telewizji. 
Autor takich książek, jak: „Prosto z ambony” (2016), „Tuskuland” (2015) czy „Pamiętnik IV Rzepy” (2009).  

Wszystkie spotkania odbędą się w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

facebook