Dodana: 5 maj 2018 08:00

Zmodyfikowana: 5 maj 2018 08:00

Środy Literackie. Spotkanie autorskie z Karoliną Radłowską

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”. 9 maja o godz. 17.00 gościem będzie dr Karolina Radłowska – kustosz muzealny, etnolog (Uniwersytet w Debreczynie na Węgrzech), dr nauk społecznych w dziedzinie socjologii (Uniwersytet w Białymstoku).

Ilustracja do artykułu karolina_radlowskam.jpg

Na co dzień Karolina Radłowska pracuje w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, gdzie pełni funkcję kierownika Działu Etnografii. Kuratorka ekspozycji muzealnych, autorka książki „Tatarzy polscy. Ciągłość i zmiana”, publikacji naukowych i popularnonaukowych popularyzujących kulturę ludową regionu, a także artykułów poruszających problematykę tatarską. 

W książce „Tatarzy polscy. Ciągłość i zmiana” autorka opisuje fenomen żyjącej od wieków na ziemiach polskich mniejszości tatarskiej, jej religię, zwyczaje, obrzędowość i przeobrażenia tożsamości. Bada za sprawą jakich czynników, wewnętrznych i zewnętrznych, społeczności tej udało się zachować własną tożsamość religijną i etniczną oraz dlaczego nie zasymilowała się z większościową grupą polską.

Spotkanie autorskie z dr Karoliną Radłowską odbędzie się 9 maja 2018r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

facebook