Dodana: 3 październik 2018 10:41

Zmodyfikowana: 3 październik 2018 10:41

„Mała Książka – Wielki Człowiek” – wyprawka czytelnicza na początek przygody z biblioteką

Każdy trzylatek, którego rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. To efekt uczestnictwa Książnicy Podlaskiej w kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To również nowy sposób na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci i ich rodziców. Projekt skierowany jest do dzieci urodzonych w 2015 r. i ich rodziców.

Ilustracja do artykułu Wyprawka czytelnicza.JPG

Dziecko, każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki takim działaniom dzieci uczą się jak korzystać z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Książnica Podlaska przygotowała około 350 zestawów wyprawek czytelniczych.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wszystkich filii bibliotecznych Książnicy Podlaskiej (oprócz filii nr 14 – esperanto) na terenie Białegostoku. Projekt będzie realizowany do grudnia 2018 r.

źródło: Książnica Podlaska

facebook