Dodana: 13 listopad 2018 08:46

Zmodyfikowana: 13 listopad 2018 08:46

Jubileuszowa Konferencja Naukowa "Topos: pismo literackie, idea, środowisko artystyczne"

W XXV rocznicę wydania pierwszego numeru «Toposu» 1993–2018” odbędzie się 15-16 listopada 2018 roku w Białymstoku. Organizatorem imprezy wraz z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego i Uniwersytetem w Białymstoku jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, wydawca dwumiesięcznika literackiego „Topos”.

Ilustracja do artykułu topos baner.jpg

Konferencja „«Topos»: pismo literackie, idea, środowisko artystyczne. W XXV rocznicę wydania pierwszego numeru «Toposu» 1993–2018” to jubileuszowe wydarzenie mające między innymi na celu ukazanie historii pisma (w tym recepcję jego dorobku), a także przedstawienie pojęcia „topoi” w środowisku dwumiesięcznika oraz zaprezentowanie „Biblioteki Toposu” (jej twórców, idei, dzieł i ich interpretacji).

W sesji weźmie udział ponad 20 badaczy z prestiżowych polskich ośrodków akademickich. Obrady odbędą się w Książnicy Podlaskiej. Konferencji towarzyszyć będą również trzy szczególne wydarzenia: uroczystość wręczenia Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Franciszka Karpińskiego redaktorowi Krzysztofowi Kuczkowskiemu; „Środa Literacka” w Książnicy Podlaskiej (rozmowa z poetami „Toposu”) oraz spotkanie Krzysztofa Kuczkowskiego z białostockimi licealistami (IV LO im. C. K. Norwida w Białymstoku).

Program dostępny pod adresem: 
https://www.dropbox.com/s/ayin1kleo5sys7t/Program_TOPOS_.pdf? 

facebook