Dodana: 30 maj 2018 12:48

Zmodyfikowana: 30 maj 2018 12:48

Książnica Podlaska rozdawała książki na białostockim Rynku Kościuszki

100 książek głównie podlaskich autorów trafiło do wszystkich tych, którzy w środowe południe na Rynku Kościuszki. Po akcji z rozdawaniem książek przed długim majowym weekendem Książnica Podlaska ponownie w ten niecodzienny i atrakcyjny sposób zachęca do czytania. A, że zbliża się i Dzień Dziecka więc i najmłodsi mieli szansę otrzymać coś dla siebie.

Ilustracja do artykułu glowne 100 ksiazek na Rynku Kosciuszki (4).jpeg

Żeby zostać obdarowanym wystarczyło pojawić się o godz. 12 na Rynku Kościuszki i odszukać pracowników Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego – ubranych w charakterystyczne żółte podkoszulki.

– To mój autorski pomysł, żeby w ten sposób promować czytelnictwo i Książnicę – mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. – Pierwsze podobne akcje z okazji Mikołajek, Walentynek zorganizowaliśmy w siedzibie Książnicy. Zależało nam jednak do dotarciu do osób, które niekoniecznie zaglądają do bibliotek – stąd pomysł z akcją na Rynku Kościuszki. Teraz przygotowaliśmy do rozdania 100 książek. Co ważne są to pozycje autorstwa pisarzy i poetów regionalnych, wydane przez Książnicę Podlaską.

(mk)

facebook