Dodana: 12 listopad 2017 10:35

Zmodyfikowana: 12 listopad 2017 10:37

Koncert „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” i Honorowa Odznaka dla Jerzego Tomzika

W sobotę, 11 listopada w w Spodkach przy ul. Św. Rocha odbył się koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości "Zaśpiewajmy dla Niepodległej". W trakcie koncertu Jerzy Tomzik odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Macieja Żywno Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu JerzyTomzik (9)_1_1.JPG

Sobotni koncert w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury stał się okazją do świętowania Dnia Niepodległości poprzez słuchanie lub wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
W repertuarze znalazły się przede wszystkim utwory mało znane, niekiedy zapomniane – z okresu I i II wojny światowej. Piosenki nie tylko patriotyczne, ale również te, mówiące o relacjach między ludźmi: „Polskie skrzydła”, „Psalm stojących w kolejce”, „Żołnierza panienka” czy „Ten sam klucz”.

Na scenie zaprezentował się zespół wokalny „Rytmy Czasu” pod dyrekcją Jerzego Tomzika. Grupa działa od 2003 roku. Członkowie zespołu – dzieci oraz młodzież - doskonalą swoje umiejętności wokalne w Pracowni Muzycznej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Młodzi muzycy mają na swoim koncie nagrane cztery płyty muzyczne.
Zarząd Województwa Podlaskiego docenił wysiłek twórczy i artystyczny Jerzego Tomzika i nagrodził go przyznaniem Honorowej Odznaki Województwa Podlaskiego, którą uroczyscie wręczył wicemarszałek Maciej Żywno podczas sobotniego koncertu.

(oprac. at)

facebook