Dodana: 9 styczeń 2018 08:56

Zmodyfikowana: 9 styczeń 2018 08:56

Kilkaset niezwykłych fotografii w BOK-u

Białostocki Ośrodek Kultury i magazyn „Press” zapraszają na wystawę najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017. Białostoczanie będą mogli obejrzeć kilkaset niezwykłych fotografii.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 stycznia o godz. 17.00 w galerii Białostockiego Ośrodka Kultury (foyer Forum) przy ul. Legionowej 5. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa będzie czynna do końca stycznia. Zostanie na niej zaprezentowanych ok. 200 zdjęć spośród 5 tysięcy nadesłanych na konkurs.

Na 15 ekspozytorach wystawy można będzie obejrzeć fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie – Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Magazyn „Press” od 2005 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo, którego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Jest to konkurs skierowany do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Jego wyjątkowość polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo. W tym roku był to Francesco Zizola. Wszystkie finałowe zdjęcia można obejrzeć podczas wystawy Grand Press Photo, która odwiedza rocznie ok. 16 miejsc w Polsce i ściąga ponad 130 tys. widzów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.bok.bialystok.pl

 

źródło: UM Białystok

facebook