Dodana: 24 maj 2018 10:12

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 10:12

„Karmelek” – premiera w BTL

Opowieść o Karmelku, małym piesku, który poszukuje tego co mógłby od siebie dać innym to najnowsza propozycja Białostockiego Teatru Lalek. Premiera spektaklu odbędzie się 1 czerwca, w Dniu Dziecka o godz. 16.00

Ilustracja do artykułu KarmelekKo_Gudalewski_13.jpg

Rzecz się dzieje w najmniejszej wiosce świata, w której mieści się najmniejsza Zagródka na świecie. A tam? Cała masa wiejskich zwierzaczków, z których każde jest bardzo pożyteczne: Krowa daje mleko, Owca wełnę, Kura jajka, a Kogut budzi wszystkich co rano. I tylko jeden maleńki Piesek nie wie, co mógłby dać od siebie. Rozpoczyna się poszukiwanie, w którym na pomoc Karmelkowi wyruszą najmniejsi widzowie.

Karmelek to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym, a co – jak się wraz z naszym Karmelkiem dowiemy – jest całkowicie niematerialne.


Spektakl powstał na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej – pisarki doskonale znanej białostockiej publiczności choćby z takich utworów jak „Pod-Grzybek” , „Ony”, „Brak sensu Aniolek, Żyrafa i Stołek”. Rymowany tekst  „Karmelka” został nagrodzony w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ogłoszonym przez Centrum Sztuki Dziecka w 2017 r.  

„Karmelek” to sztuka przygotowana w konwencji teatru parawanowego.  Będą jawajki, lalki sycylijki, i pacynki. Reżyserem jest Roksana Miner. Autorem muzyki  Marcin Nagnajewicz.
Pieska Karmelka animować będzie student Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej Maciej Zalewski. Na scenie zobaczymy też Alicję Bach i Pawła Szymańskiego.

Okraszony piękną muzyką i radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z Widownią, przewidziany jest dla najmłodszych widzów.

 

źródło i foto: Białostocki Teatr Lalek
oprac.ak

 

facebook