Dodana: 25 kwiecień 2018 14:14

Zmodyfikowana: 25 kwiecień 2018 14:18

Jak wypromować lokalne dziedzictwo i tworzyć ciekawe działania kulturalne – warsztaty dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa

Trwają przygotowania do 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, a ponieważ w 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ten niezwykle ważny jubileusz stał się również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach przygotowań do EDD w środę, 25 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbyły się warsztaty z projektowania działań edukacyjnych w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe.

Ilustracja do artykułu europejskie dni dziedzictwa - warsztaty (6).JPG

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość poznania idei Europejskich Dni Dziedzictwa, nauczenia się jak identyfikować elementy lokalnego dziedzictwa tak, aby z ich wykorzystaniem tworzyć ciekawe działania kulturalne animujące społeczność lokalną. Podczas warsztatów można było również zaprojektować wydarzenia, które zostaną włączone w obchody tegorocznej edycji EDD „Niepodległa dla wszystkich”. 

Warsztaty były przeznaczone dla osób pracujących i działających w lokalnych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, aktywnych grupach nieformalnych, działaczy lokalnych i właścicieli zabytków zainteresowanych przygotowaniem wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. 

facebook