Dodana: 6 wrzesień 2017 09:00

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2017 09:00

Festyn etnograficzny "Podlaskie Ziołami Pachnące"

Jak co roku wrześniowy festyn przyciąga wielu entuzjastów różnych gatunków miodów i ziół, ale też tradycyjnych specjałów kuchni regionalnej i rękodzieła ludowego. Podczas imprezy będzie można zobaczyć widowisko pt. „Zioła w dawnym gospodarstwie wiejskim”, a także wziąć udział w rodzinnej grze terenowej i zwiedzić wystawę o tematyce związanej z pszczelarstwem. Podczas festynu odbędą się wernisaże trzech wystaw: Artura Gawła „Budownictwo drewniane w krajobrazie Podlasia”, prezentująca unikatowe zdjęcia podlaskich domów drewnianych, Marka Szyszko, rzeźbiarza z Chwaszczewa koło Sokółki pt. „Dawne zabawki drewniane” oraz Edyty Wiśniewskiej „Krajka Re-Konstrukcja”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty kulinarne, które poprowadzi Studio Kulinarne „Zmokła Kura” oraz spotkanie z pszczelarzem i jego pasieką.

Ilustracja do artykułu Podlaskie Zio+éami Pachn¦ůce (6).JPG

niedziela 10 września 2017,

w godz. 10.00 – 17.00

Zapraszamy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na festyn etnograficzny Podlaskie Ziołami Pachnące. Podczas imprezy zobaczyć będzie można tradycje pszczelarskie, zielarskie oraz folklor muzyczny Podlasia.

W czasie festynu odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych z Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, mający na celu popularyzację lokalnej kultury ludowej, prezentację zespołów folklorystycznych wykonujących repertuar właściwy dla Białostocczyzny oraz ukazanie folkloru muzycznego regionu o dużym zróżnicowaniu kulturowym. Wyróżniające się zespoły, kapele i soliści będą typowani do udziału w wojewódzkich, ogólnopolskich
i międzynarodowych przeglądach folklorystycznych (m.in. do reprezentowania Podlasia na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą).

Imprezę zakończy występ zespołu ludowego Kurpie Zielone. Na festynie nie zabraknie również kiermaszu z rękodziełem ludowym i specjałami kuchni podlaskiej.

Wstęp 1 zł. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

 

Pliki do pobrania

facebook