Dodana: 25 listopad 2018 10:24

Zmodyfikowana: 25 listopad 2018 10:24

Cyber Monday w Teatrze Dramatycznym. Bilety na „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie” za pół ceny

Po teatralnym „Black Friday”, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przyłącza się do kolejnej ogólnoświatowej akcji — Cyber Monday. Widzowie ponownie będą mogli kupić bilety na grudniowe spektakle „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” 50% taniej!

Ilustracja do artykułu Opowiesci o zwyczajnym szalenstwie INTERNET_fot_Bartek_Warzecha_© (48).jpg

Już dzisiaj o północy, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku uruchomi sprzedaż promocyjnych biletów na przedstawienie, którego twórcą jest Petr Zelenka. Przez cały poniedziałek widzowie będą mogli kupić bilety normalne 50% taniej. Promocja dotyczy zakupów w internetowym systemie sprzedaży na stronie: bilety.dramatyczny.pl.

 

Premiera przedstawienia w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza odbyła się w listopadzie 2017 roku. "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie to wielowątkowa komedia twórcy związanego z czeskim kinem. Operując absurdalnym dowcipem i surrealistycznym poczuciem humoru, Zelenka w niekonwencjonalny sposób opowiada historię ludzi, którzy próbują znaleźć sens życia, szczęście i miłość.

 

- "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" to spektakl niezwykle ciekawy. Historie, które są w nim ukazane pozornie wydają się trudne, brudne, złe. Wydaje nam się, że nie chcielibyśmy tak żyć. W trakcie trwania przedstawienia orientujemy się, że "dewiacje" bohaterów są jednak nieszkodliwe dla otoczenia. Jeśli więc sprawiają komuś radość, a nie krzywdzą ludzi wokół, to dlaczego im na to nie pozwalać? Sztuka Zelenki uczy nas, że nie można oceniać i osądzać ludzi, którzy są inni i różni od reszty - mówi Dawid Malec, odtwórca roli Muchy.

 

Scenografię do spektaklu zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Aneta Suskiewicz. Muzykę skomponował Szymon Wysocki. Za reżyserię świateł odpowiadają Grzegorz Chrapkiewicz oraz Olaf Tryzna. Na Scenie Teatru Dramatycznego grają: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Szmidt, Monika Zaborska, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Piotr Szekowski oraz gościnnie: Aleksandra Przesław i Łukasz Borkowski.

 

Najbliższe spektakle odbędą się 15 i 16 grudnia o godz. 17.00.

 

 

 

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”

Tytuł oryginalny: „Příběhy obyčejného šílenství”

Autor: Petr Zelenka

Przekład: Krystyna Krauze

Premiera: 4 listopada 2017 r.

Scena Duża

źródło: Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku

facebook