Dodana: 9 grudzień 2018 10:43

Zmodyfikowana: 9 grudzień 2018 10:43

Całe Podlasie zadrży, gdy na scenę wyjdą finalistki i finaliści projektu SIĘ KRĘCI w asyście Mrokas Aifam. Projekt SIĘ KRĘCI – koncert 9 grudnia!

Po półrocznej pracy nad rapową płytą i teledyskami nagranymi przez młodzież z Podlasia i Wielkopolski wraz z legendarnym raperem: Mrokas Aifam, uczestnicy projektu chcą podzielić się ze światem efektami swoich zmagań. Koncert finałowy Się Kręci już 9 grudnia, w Hajnowskim Domu Kultury. Wstęp wolny !

Ilustracja do artykułu Koncert-Się-kręci-2018-500x410.jpg

„W sierpniu, w bioróżnorodności Puszczy Knyszyńskiej spotkało się grono ludzi wszelkich maści. Z byka na siebie łypali okiem, ale dzikie otoczenie szybko zintegrowało ich przy studni, piecu i siekierze. W chwilę później zanurzyli się w swoje historie, w muzykę i rozpoczęła się twórcza przygoda, której owocem jest płyta ze świeżym i mocnym rapem! Projekt SIĘ KRĘCI można skojarzyć z pociągiem, do którego wsiadają osoby z obcych sobie miejsc. Pociąg linii twórczej zatrzymuje się na stacjach Tekst, Flow, Studio, Klip.Pociąg kończy bieg na stacji: Scena.

Dla wszystkich pasażerek i pasażerów #SIĘKRĘCI to wyjątkowa podróż przez odległe doświadczenia, nowe spotkania, przez opór i upór, a przede wszystkim - przez współdziałanie! Podczas tej drogi powstał dobry rap i wyjątkowe teledyski. Wyjście jest tylko jedno - przez scenę!

#RAP

Rap zrodził się wśród czarnoskórych społeczności w USA i stał sposobem wyrażania wielu marginalizowanych grup społecznych. Rap jest kluczowy w SIĘ KRĘCI, ponieważ pokazuje on zarówno odbiorcom, jak i – przede wszystkim – twórcom, że możemy działać razem, ponad podziałami!

Gdzie wszyscy są równi i każda osoba – bez względu na to, jak widziana przez innych – odkryje w sobie pierwiastek wrażliwości, który jeśli chce, może przekazać światu. Tworzenie rapu skłania do zadawania pytań, do przyglądania się sobie i otoczeniu, a przede wszystkim: umożliwia przedstawienie własnego punktu widzenia na wiele istotnych spraw.

#RESPEKT

Stworzenie przestrzeni, w której młodzież może się angażować i swobodnie tworzyć coś od podstaw, we własnych ramach artystycznych, na podstawie własnych poglądów, doświadczeń i wrażliwości, jest podstawą idei SIĘ KRĘCI. Są to warsztaty, w których nie są ważne status społeczny, czy pozorne większe lub mniejsze zdolności artystyczne, a zaangażowanie i chęć stworzenia czegoś własnego.

#PRZYRODA

Cywilizacja zdaje się zagłuszać naturalną ciekawość człowieka wobec przyrody i jej uniwersalnych mądrości. Otwierając się na tajemnice dzikiej przyrody, mamy szansę ponownie spotkać się z tą najbardziej pierwotną cząstką nas samych. To dlatego tegoroczna edycja SIĘ KRĘCI rozpoczęła się z dala od miejskiego zgiełku i zamkniętych murów, a mianowicie w sercu Puszczy Knyszyńskiej, w chatce, w której nie ma wody w kranie, za to jest studnia i piec, w którym pali się drewnem przyniesionym z lasu. Dla wielu artystów taka ostoja jest twórczym marzeniem. Nie ma w tym przypadku. Od zawsze szukaliśmy harmonii i natchnienia w zaułkach natury.

#VIDEO.

Żyjemy w czasach gdzie sztuka wizualna odgrywa nader ważną rolę. Wiedzą o tym nawet bardzo młode osoby. Praca na planie filmowym to jednak wielkie wyzwanie. Przekazywanie obrazem, tego co siedzi w naszych głowach, to nie lada wyczyn, nie mówiąc już o grze aktorskiej czy mierzeniu się z kamerą. To, czego w największym stopniu wymaga praca na planie filmowym to współpraca całego zespołu. W SIĘ KRĘCI od pierwszego do ostatniego dnia właśnie na nią położyliśmy największy nacisk.

PARTNERZY: 104 WŚDH Buki w Czeremsze / Drużyna Harcerska BUKI z Milejczyc / Dom Dziecka w Białowieży / Hajnowski Dom Kultury / Moksir Kleszczele / Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka: Wertep Festiwal / PSW

_____________

Projekt Się Kręci realizowany jest przez CIM Horyzonty, a dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

KONCERT FINAŁOWY SIĘ KRĘCI 2018

#PODLASIE

9 grudnia / 17:30 / Hajnowski Dom Kultury / wstęp wolny

Całe Podlasie zadrży, gdy na scenę wyjdą po raz pierwszy finalistki i finaliści projektu SIĘ KRĘCI w asyście legendarnego twórcy: Mrokas Aifam. Bądźcie z nami!

#RAP #Teledyski #Respekt #Przyroda

ROZKŁAD JAZDY:
__________________

BANDA MROKU
BLUE RED
SWG (STOWARZYSZENIE WSPÓŁCZESNYCH GENIUSZEK) / UNICORN SQUAD
___________________

GOŚCINNIE :
Mrokas Aifam
PSW (Poeci Strefy Wojny)
ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO ILUZJA
___________________

PREMIERA TELEDYSKÓW :

BANDA MROKU - Chodź ze mną
BLUE RED - Kto pierwszy rzuci konfetti
SWG - Miłością, a nie złością
UNICORN SQUAD - Rymy z plasteliny

 

 

facebook