Dodana: 24 kwiecień 2018 08:23

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2018 08:23

Zaproszenie na Targi Biebrzańskie w dniu 29 kwietnia 2018 - „Ptaki w rzeźbie i kulturze”

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej przyciągają oryginalną sztuką ludową i zdrową żywnością. Zaproszono ponad 100 wystawców. Dodatkowo można będzie poznać bliżej kulturę, tradycję, twórczość i kuchnię litewską. Targi odbędą się w niedzielę, 29 kwietnia na placu przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy 8, w godzinach 9.00-15.00.

Ilustracja do artykułu 4LgIntereg kolor wersja 2.png

Targi są szansą na wyjątkowe zakupy, ale też na rozmowy i poznanie producentów zdrowej żywności: serów, wędlin, pieczywa oraz artystów ludowych z rękodziełem: rzeźbą, malarstwem, plecionkarstwem, haftem, pisankami, galanterią drewnianą, biżuterią. 

 

Tegoroczne Biebrzańskie Targi  są współfinansowane z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Projektu Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska LT-PL-1R-056, pn. „Dziedzictwo przyrody  motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”.  Partnerami projektu są Dzukijski Park Narodowy i Litewskie Stowarzyszenie Ornitologiczne. Wykorzystując potencjał obu regionów, beneficjenci chcą chronić regionalne dziedzictwo przyrodnicze, rozwijać turystykę zrównoważoną i ornitologiczną, zwiększać atrakcyjność regionów dla ekoturystyki.  Stąd w tym dniu Park proponuje gościom pokaz dorobku kulturowego i kulinarnego wystawców z Polski i Litwy.

 

Jak co roku, zapraszamy  na happening „Wiosna nad Biebrzą”. Odbędą się zajęcia plastyczne o tematyce ptasiej, warsztaty garncarskie, gry plenerowe. Uczestnicy happeningu otrzymają upominki. Ze sceny czas umilać będą artyści z zespołów folklorystycznych i ludowych z Polski i Litwy.

 

Pasjonatów przyrody biebrzańskiej, miłośników regionalnych wyrobów oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w imprezie. 

Więcej informacji o Biebrzańskich Targach:

Strona internetowa Parku: www.biebrza.org.pl.

Ścieżka dostępu: Strona BbPN/Menu główne/Imprezy promocyjne/Targi Produktu Lokalnego

Link: https://www.biebrza.org.pl/136,targi-produktu-lokalnego-sto-pomyslow-dla-biebrzy

 

 

facebook