Dodana: 7 wrzesień 2018 13:23

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2018 13:23

Zaproszenie na Europejski Dzień Współpracy w Puńsku!

Każdego roku w krajach Unii Europejskiej świętowany jest Europejski Dzień Współpracy. Z tej okazji organizowane są wydarzenia służące promocji regionów i państw uczestniczących we współpracy transgranicznej. Takie obchody organizowane są także w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. W tym roku Europejski Dzień Współpracy świętować będziemy 15 września w Puńsku wraz z lokalną społecznością i gośćmi z Litwy.

Ilustracja do artykułu europejski dzień współpracy.jpg

Uczestników powitają Anna Naszkiewicz – wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Witold Liszkowski – wójt Gminy Puńsk. Organizatorzy przewidują szereg atrakcji na terenie Skansenu w Puńsku, m.in. pokaz programu „Szlak lnu”, występy zespołów ludowych, pokazy wyrobu naczyń glinianych na kole garncarskim, wypieku gofrów na ogniu, zajęcia edukacyjne z pisania piórem i rysowania węglem oraz wiele innych. 

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00 w Muzeum Stara Plebania przy ul. Adama Mickiewicza 55 w Puńsku, a następnie kontynuowana będzie w puńskim Skansenie. Prosimy o zapoznanie się z programem wydarzenia.

Regionalne Punkty Kontaktowe Programu w Białymstoku i Olsztynie oraz Wspólny Sekretariat zapraszają do uczestnictwa!

W załączniku poniżej program

Pliki do pobrania

facebook