Dodana: 11 wrzesień 2018 10:39

Zmodyfikowana: 11 wrzesień 2018 10:58

Wtorek z umowami. Kolejnych sześć umów podpisanych

Zakup kolektorów słonecznych, remont i docieplanie przedszkola, udział w targach i promocja podlaskich firm oraz zainwestowanie w odnawialne źródła energii – to tylko część projektów, jaka zostanie doinwestowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu rpo umowy 11.09-02.jpg

We wtorek, 11 września umowy podpisali włodarze gmin: Brańsk i Lipsk oraz trzech podlaskich firm. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentował wicemarszałek Maciej Żywno.

- Popisujemy dzisiaj umowy z samorządami i firmami. Może to nie są bardzo duże środki, ale mamy nadzieję, że będą one w stanie Państwu pomóc. Sami wiecie, jak najbardziej efektywnie je wydać – podkreślił wicemarszałek Żywno. – Przekazujemy na Państwa ręce środki unijne, prosząc o jak najlepsze wykorzystanie i jak najszybsze przekazywanie nam dokumentów, bo dzisiaj realizacja naszego RPO właśnie przechodzi pod waszą pieczę.

Umowy podpisali:

Beneficjent: Gmina Brańsk

Tytuł projektu: Instalacje OZE dla gospodarstw domowych w Gminie Brańsk

Wartość projektu: 1,2 mln zł

Dofinansowanie: 912,6 tys. zł

W ramach projektu zaplanowano zakup i montaż 75 kolektorów słonecznych na posesjach należących do mieszkańców gminy Brańsk. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

____________________________

Beneficjent: Gmina Lipsk

Tytuł projektu: Roboty budowlane oraz doposażenie budynku Samorządowego Przedszkola w Lipsku

Wartość projektu:  195,9 tys. zł

Dofinansowanie 166,1 tys. zł

Przedszkole Samorządowe w Lipsku zostanie przebudowane, wyremontowane i docieplone. Powstaną nowe sale, w których będą odbywać się zajęcia logopedyczne, rozwijające i dydaktyczno-wyrównawcze. W salach pojawią się nowe meble oraz pomoce dydaktyczne. Realizacja inwestycji pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału dydaktycznego nauczycieli, zapewni też lepsze warunki opieki nad dziećmi, zwłaszcza w wieku 3 i 4 lat.

______________________________

Beneficjent:  TOBO Bożena Datczuk  Spółka Jawna

Tytuł projektu: Promocja firmy TOBO  Datczuk  Sp. J.  poprzez udział w międzynarodowych targach „Warsaw Home 2018”

Wartość projektu:  83 tys. zł                            

Dofinansowanie: 48 tys. zł

TOBO to firma specjalizująca się w produkcji mebli do biur, gabinetów, recepcji, obiektów użyteczności publicznej oraz mebli domowych. Udział w międzynarodowych targach „Warsaw Home 2018”, które odbędą się w dniach 4 – 7 października pozwoli przedsiębiorstwu na wypromowanie swoich produktów, pozyskanie nowych kontrahentów i dilerów zagranicznych, a także poszerzenie możliwości eksportowych.

_______________________________________ 

Beneficjent: TOBO Datczuk Spółka Jawna

Tytuł projektu: Instalacje OZE na potrzeby własne przedsiębiorstwa TOBO Sp. j.

Wartość projektu: 268,6 tys. zł

Dofinansowanie: 140,9 tys. zł

Firma zakupi i zamontuje instalację fotowoltaiczną oraz rewersyjną pompę ciepła produkującą energię na potrzeby własne przedsiębiorstwa. Dzięki temu zmniejszą się koszty pobieranej energii elektrycznej. Obecnie, rachunki za prąd wynoszą ponad 100 tysięcy złotych rocznie, co jest dużym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorstwa. Projektowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli na pokrycie ok. 19,8 proc. potrzeb własnych zakładu na energię elektryczną.

_________________________________

Beneficjent: KOLNEX Zajko i Wspólnicy Spółka Jawna

Tytuł projektu: Budowa mikro-instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku firmy Kolnex

Wartość projektu: 244,9 tys. zł  

Dofinansowanie: 127,4 tys. zł  

Na dachu budynku usługowo-handlowego firmy KOLNEX w Białymstoku powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 39,44 kW. Będzie ona zintegrowana z siecią energetyczną zasilającą obiekt, a produkowana w ten sposób energia zostanie wykorzystana na własne potrzeby przedsiębiorstwa.

____________________________________

Beneficjent: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Hurt-Detal „SAJD” Spółka z o. o.

Tytuł projektu: Inwestycje w odnawialne źródła energii przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Hurt-Detal „SAJD” Spółka z o. o.

Wartość projektu: 279,2 tys. zł  

Dofinansowanie: 227 tys. zł

Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,73 kW na dachu budynku przy ul. Przytorowej w Suwałkach oraz montaż pompy ciepła typu powietrze-woda o mocy 2,2 kW.  Inwestycja pozwoli na obniżenie kosztów działalności firmy, a także ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

(is, mk)

facebook