Dodana: 6 marzec 2019 10:46

Zmodyfikowana: 6 marzec 2019 10:46

Świętuj Europejski Tydzień Startupów w BPN-T

Już po raz IV Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zostaje organizatorem Startup Europe Week w Białymstoku. W ramach tej ogólnoeuropejskiej inicjatywy 13 marca 2019 r. w BPN-T odbędzie się warsztat z pisania wniosków do programu Horyzont 2020.

Ilustracja do artykułu grafika.jpeg

Startup Europe Week, czyli Europejski Tydzień Startupów, trwa od 11 do 15 marca. W całej Europie organizowane są wydarzenia promujące przedsiębiorczość oraz zachęcające społeczność lokalną do zakładania nowych firm. Inicjatywa wspierana przez Komitet Regionów jest też platformą ułatwiającą dialog pomiędzy władzami lokalnymi, a przedsiębiorcami.

W tym roku w ramach Startup Europe Week Białostocki Park Naukowo-Technologiczny organizuje warsztat „Instrument dla MŚP w ramach Horyzont 2020 - Jak przygotować dobry wniosek projektowy”, który odbędzie się 13 marca w godzinach 10-12.

Zdobądź dofinansowanie na działalność

Warsztaty adresowane są do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych złożeniem do Komisji Europejskiej wniosku do tzw. SME Instrument w ramach programu Horyzont 2020.

Program skierowany jest do firm chcących wprowadzić na rynek europejski nowy produkt lub usługę i poszukujących wsparcia na opracowanie studium wykonalności bądź dopracowanie rozwijanego rozwiązania. W pierwszej  6-miesięcznej fazie Instrumentu można otrzymać dotację do 50 tys. Euro. Konkurs jest organizowany w trybie otwartym.

Program warsztatów:

-              Instrument dla MŚP - zasady konkursów i finansowania

-              Portal uczestnika - składanie wniosku

-              Przygotowanie wniosku projektowego – część A – administracyjna

-              Przygotowanie wniosku projektowego – część B – zasady i ocena

-              Pytania i odpowiedzi

Warsztaty poprowadzi Daniel Puch – kierownik Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych Politechniki Białostockiej; ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej. Specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z funduszy UE i innych programów wspierających rozwój.

Wydarzenie jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji na stronie: https://www.f6s.com/profile/3084149/about

mat.org

facebook