Dodana: 12 kwiecień 2018 12:15

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2018 12:15

Przedszkola w Grajewie otrzymają fundusze na rozwijanie zdolności u dzieci

Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził we wtorek, 10 kwietnia dofinansowanie w ramach RPO, do projektów, które będą realizowane w trzech oddziałach przedszkolnych w Grajewie.

Ilustracja do artykułu zajęcia dzieci.jpg

Projekty zgłoszone przez miasto Grajewo do konkursu z zakresu rewitalizacji społecznej i kształtowania kapitału społecznego obejmą 150 dzieci – 76 z przedszkola działającego przy SP nr 2, 40 z oddziału przy SP nr 4 oraz 33 przedszkolaków z oddziału przy SP nr 1.

W ramach pierwszego z nich, dzieci z przedszkoli przy SP nr 2 i 4, wykazujące się zdolnościami językowymi, muzycznymi, sportowymi i matematycznymi będą mogły brać udział w zajęciach rozwijających tzw. kompetencje kluczowe, czyli takie, które są niezbędne na rynku pracy (np. porozumiewanie się w językach obcych, matematyczne, naukowo-techniczne czy informatyczne). Koszt przedsięwzięcia wynosi 75,9 tys. zł, dofinansowanie – nieco ponad 72 tys. zł.

Drugi projekt jest skierowany m.in. do dzieci z niepełnosprawnością z przedszkola przy SP nr 1. Przedszkolaki będą mogły brać udział np. w dodatkowych zajęciach wyrównujących szanse edukacyjne w zakresie różnych deficytów, takich jak zaburzenia emocjonalno-poznawcze, zaburzenia mowy, słuchu i ruchu czy wady postawy. Wartość tego przedsięwzięcia to 60,8 tys. zł. Dotacja wyniesie 57,8 tys. zł.

Oba projekty będą realizowane od września tego roku do czerwca 2019.

 

(oprac. at)

facebook