Dodana: 10 maj 2019 08:54

Zmodyfikowana: 10 maj 2019 08:54

Od piątku do niedzieli. Świętujmy 15 lat w UE!

– Chcemy pokazać, w jaki sposób pieniądze unijne „pracują” w województwie podlaskim. Szykujemy dobrą zabawę, na którą serdecznie zapraszamy – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego na konferencji prasowej 8 maja. Opowiedział na niej o VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i zachęcił Podlasian do wzięcia udziału w nich.

Zaproszenie na piknik rodzinny 15 lat funduszy europejskich-11.jpg

VI edycja akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich trwa od 10 do 12 maja 2019 roku. Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ świętujemy 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. – Podczas Dni Otwartych chcemy pokazać, jak mocno rozwinął się nasz region przez te 15 lat członkostwa w UE, jakie inwestycje powstały, innowacyjne przedsięwzięcia – powiedziała Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP.

Projekty, które zostaną udostępnione zwiedzającym, zostały zrealizowane przy wsparciu różnych programów, w tym oczywiście Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 i 2014-2020.

W całym województwie

Jak co roku, akcja prowadzona będzie w całej Polsce, w każdym województwie. To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć do obiektów, które zwykle są zamknięte dla zwiedzających, obejrzeć wiele miejsc za darmo lub ze zniżką. I warto z tej okazji skorzystać, zwłaszcza że beneficjenci projektów, realizowanych przy wsparciu unijnym, przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających.

Organizowane będą pikniki rodzinne, zmagania sportowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. A wszystko po to, aby zaprezentować Podlasianom skalę zmian, jakie nastąpiły w naszym regionie dzięki obecności w UE i wykorzystaniu unijnych funduszy.

Wydarzenia organizowane będą w całym województwie podlaskim, m.in. w Białymstoku, Grajewie, Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Ciechanowcu, Hajnówce, Gibach, Szelmencie, Krynkach, Zambrowie, Borysówce, Łapach, Wasilkowie, Drohiczynie.

Marszałek zaprasza na piknik

– A punktem kulminacyjnym będzie piknik rodzinny w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, podczas którego razem z mieszkańcami będziemy świętować i dobrze się bawić – zapowiedział marszałek Artur Kosicki. Za pośrednictwem mediów serdecznie zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w imprezie. Obiecał pyszny tort i …pogodę.

Piknik, czyli Miasteczko Funduszy Europejskich odbędzie się 12 maja, w niedzielę. Gospodarzami są: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Wojewódzki Urząd Pracy.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, warsztaty kulinarne, garncarskie, kowalstwa, pokazy służb mundurowych, koncerty, miasteczko ruch drogowego. – To też okazja, by uzyskać poradę na temat możliwości otrzymania pomocy unijnej – zaznaczyła Joanna Sarosiek.

Blisko 60 wydarzeń

Do tej edycji DOFE beneficjenci z województwa podlaskiego zgłosili 57 projektów, w tym 23 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Wydarzeń będzie dużo więcej. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową www.dniotwarte.eu, na której można znaleźć informacje o wszystkich imprezach, które odbędą się w dniach 10-12 maja w kraju czy regionie.

 

bl

facebook