Dodana: 12 maj 2019 07:47

Zmodyfikowana: 12 maj 2019 19:13

Miasteczko Funduszy Europejskich. Świętuj z nami 15 lat w Unii!

Gry, zabawy, konkursy, występy i przepyszny tort. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy przyjdą 12 maja br. na piknik rodzinny w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

Ilustracja do artykułu Slajderek na stronę -Miasteczko.png

Okazją jest 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i VI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskiej, podczas których promowane są projekty, jakie udało się zrealizować z pomocy unijnej, w tym dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Podlaskiego.

Ten dzień, czyli 12 maja warto zarezerwować w kalendarzu. Miasteczko Funduszy Europejskich to gwarancja świetnej zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mnóstwo atrakcji czeka na scenie. W konkursach o tematyce unijnej do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Wystąpi też kabaret „Szpilka” i chór dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej, zaśpiewają i zatańczą również stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego.

Sztuczki cyrkowe, dmuchańce i turniej piłkarski

Specjalne zabawy przewidziane są dla dzieci, a o ich dobry humor zadbają animatorzy. Na maluchy czeka: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, pokazy i nauka sztuczek cyrkowych, zabawy z bańkami mydlanymi, kącik plastyczny, kącik gier i zabaw, zabawy sprawnościowe i szaleństwa na „dmuchańcach”.

Można też będzie wejść do pięciowymiarowej kapsuły Green Velo, która zapewni wrażenia jak podczas prawdziwej przejażdżki rowerem. Rozegrany zostanie również turniej piłkarski, a chętni zrobią sobie zdjęcie w fotobudce. Zachęcamy również do wzięcia udziału w biegu w wielkich dmuchanych przezroczystych kulach (bumper skill), przeciąganiu liny czy wyścigach w workach. Kolejnymi punktami imprezy, w których warto uczestniczyć, będą warsztaty garncarskie, kowalstwa, zdobienia pierników czy …robienia lizaków.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego można będzie skorzystać ze specjalnych gogli, które prezentują wpływ zmęczenia, alkoholu i innych substancji odurzających na koncentrację i percepcję człowieka, porozmawiać z egzaminatorami WORD czy wsiąść do samochodu egzaminacyjnego, aby „oswoić” stres.

Stoiska beneficjentów

Służby ratownicze i mundurowe pokażą, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy, zaprezentują pojazdy i wyposażenie.

Interesujących rzeczy można będzie się dowiedzieć na stoiskach beneficjentów Funduszy Europejskich, m.in. Białostockiego Centrum Onkologii, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wodociągów Białostockich, Nadleśnictwa Czarna Białostocka. W namiocie Wojewódzkiego Urzędu Pracy uzyskamy poradę trychologa (specjalisty od włosów), dietetyka czy spróbujemy pierników lub słodyczy karmelowych, wytwarzanych przez beneficjentów Funduszy Europejskich.

Na miejscu uzyskamy też informację na temat możliwości skorzystania z pomocy unijnej. Pracownicy  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Białymstoku, Regionalnego Punktu Kontaktowego Programu Litwa-Polska i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Tort dla wszystkich

To nie koniec atrakcji. Wszystkich, którzy przyjadą 12 maja do Miasteczka Funduszy Europejskich, zaprosimy na pyszny tort!

Piknik potrwa pięć godzin. Organizatorzy, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Wojewódzki Urząd Pracy zapraszają serdecznie od godziny 12 do 17.

Więcej na stronie internetowej

Piknik to zaledwie jedna z atrakcji VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która odbywają się 10-12 maja w całym kraju, w tym oczywiście w naszym regionie. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową www.dniotwarte.eu, na której można znaleźć informacje o wszystkich imprezach, które odbędą się w kraju i w województwie podlaskim.

 

facebook