Dodana: 7 maj 2018 11:31

Zmodyfikowana: 7 maj 2018 11:31

Dni Funduszy Europejskich. Miejsca, których nie ma. Rekonstrukcje 3D nieistniejącej architektury i przykłady ich wykorzystania

Bezpłatne wydarzenie w Centroom to okazja do wirtualnej wycieczki do świata, którego już nie ma, a który pamiętamy z opowieści, z książek i gazet. Uczestnicy zobaczą realistyczne odwzorowanie takich obiektów jak m.in.: Hotel Ritz, Pałac Carski w Białowieży, ulicę Głuchą w Białymstoku z Wielką Synagogą.

Ilustracja do artykułu Pałac Carski w Białowieży.jpg

Zapraszamy do Centroom na spotkanie pt. "Miejsca, których nie ma. Rekonstrukcje 3D nieistniejącej architektury i przykłady ich wykorzystania". Organizowane jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2018. 

Przewodnikiem będzie młody, utalentowany inżynier Adrian Górynowicz, urodzony i od ponad ćwierćwiecza mocno zżyty z Białymstokiem i Podlasiem. Odbicie tego można znaleźć w realizowanych przez niego pracach, które często dotyczą lokalnego podwórka. Jak sam mówi: „Podwórka, które znam ze starych zdjęć, wycinków gazet, opowieści. Podwórka, które wraz z okrutną machiną zniszczenia, zniknęły w wyniku działań wojennych w okolicach połowy ubiegłego stulecia. Miejsca, które znam od dziecka kryją niekiedy mroczną i bardzo brutalną przeszłość. Zachowane pod odrestaurowanymi elewacjami mury przedwojennych budynków są ostatnimi świadkami cierpienia ofiar wojny. Cierpienia ludzi i tego, co ich ręce budowały latami, a zostało zniszczone w mgnieniu oka.” 

Niewykonalne wydaje się odbudowanie większości z tych obiektów we współczesnym Białymstoku, jednak da się to zrobić w przestrzeni wirtualnej. A dzięki nowoczesnej technologii, można się dosłownie przenieść w miejsca, których nie ma i zapewne nigdy już nie powrócą w rzeczywistym świecie.   

 

Miejsce: Cowork Centroom, ul. Sienkiewicza 9, Białystok 

Termin: 11 maja 2018, godz. 16:30-18:00 

Wstęp: bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji:

https://bpnt.bialystok.pl/PL/spolecznosc-bpn-t/startup-kalendarz/dofe-2018-miejsca-ktorych-nie-ma-rekonstrukcje-3d

 

 

 

facebook