Dodana: 7 luty 2017 08:38

Zmodyfikowana: 7 luty 2017 08:38

„I Ty też możesz dostać medal!” - warsztaty edukacyjne w Muzeum Wojska

Odznaczenia, medale, gwiazdy i ordery. Co oznaczają? Czym się różnią? Jak je zdobyć? Odpowiedzi na te i podobne pytania będzie można uzyskać w trakcie warsztatów edukacyjnych „I Ty też możesz dostać medal!”, które odbędą się 12 lutego w godz. 13.00-14:30 w białostockim Muzeum Wojska. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię i symbolikę odznak pułkowych oddziałów stacjonujących w Białymstoku w okresie międzywojennym: 42. pułku piechoty, 10. Pułku Ułanów Litewskich oraz 14. Dywizjonu Artylerii Konnej, a następnie – z koralików Hama - przygotowują własne emblematy. Każda z powstałych odznak po zajęciach staje się własnością autora.

Ilustracja do artykułu 02.jpg

Warsztaty przygotowane w ramach cyklu „Rodzinna Niedziela”. Autorem scenariusza zajęć i animatorem jest Mateusz Budzyński. Wstęp płatny 5 zł/ os. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).

Mateusz Budzyński jest absolwentem historii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jako animator kultury pracuje od roku 2011. Jest autorem wielu programów edukacyjnych i przedsięwzięć interdyscyplinarnych adresowanych do dzieci i młodzieży.

fot. Szczepan Skibicki/MWB
za: Muzeum Wojska
(opr.aa)

facebook