Dodana: 12 styczeń 2018 12:34

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2018 12:34

Na ferie w mieście zapraszają białostockie instytucje kultury

Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników. Młodzi białostoczanie mogą skorzystać z oferty placówek kulturalnych i obiektów sportowych.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Białostocki Ośrodek Kultury

Jak co roku BOK realizuje „Akcję Zima”. W kinie Forum zostaną wyemitowane filmy dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w imprezach: karaoke i dyskotece, obejrzeć spektakl „Królowa Śniegu”, wybrać się na zajęcia plastyczne.
BOK – Centrum Ludwika Zamenhofa zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy klockami LEGO. Zajęcia będą odbywały się między 22 stycznia a 11 lutego. W ich trakcie dzieci będą mogły zobaczyć zbudowaną z ok. 12 tysięcy klocków Wielką Synagogę.

 

Muzeum Wojska w Białymstoku

Ciekawe zajęcia przygotowali pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku. Młodzi białostoczanie będą mogli poznać „wielkie wynalazki” – aeroplan, pociąg pancerny, czołg, łódź podwodną. Na zajęciach „Wielkopolska Eskadra Lotnicza”, „Pociąg Pancerny”, „Czołg generała Hallera”, „Marynarka Wojenna” m.in. obejrzą archiwalne fotografie, wysłuchają historii, przygotują kartonowe modele. W Muzeum Pamięci Sybiru odbędzie się seria warsztatów, podczas których uczestnicy wyruszą w podróż po odległej Syberii, krainy zesłań i deportacji.

Galeria Arsenał

Z kolei Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z introligatorem”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej zszywano zeszyty szkolne, co to jest kapitałka? Dlaczego czytamy od deski do deski? Zaś w Galerii im. Sleńdzińskich odbędą się wyjątkowe warsztaty „Trzy po trzy”, „Pudło Erwina” oraz gra rodzinna „Odsłoń/Odszukaj/Odgadnij”. W trakcie pierwszych zajęć uczestnicy wykonają maski i proste formy lalkowe, podczas drugich – stworzą film techniką animacji poklatkowej.

Domu Kultury „Śródmieście”, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Miłośnikom zajęć artystycznych polecamy ferie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Dzieci będą mogły podszkolić swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i taneczne, a także odwiedzić Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, obejrzeć spektakl „W kapeluszu, budce i peruce”.

Białostocki Teatr Lalek
Można także wybrać się do Białostockiego Teatru Lalek i obejrzeć „Straszną Piątkę”, „Cudowną lampę Aladyna” czy „Opowieść wigilijną”. Dodatkowo BTL szykuje czytanie tekstów sztuk lalkowych dla dzieci (28 stycznia, wstęp wolny). „Bajkę na Nowy Rok” Marty Guśniowskiej przeczytają aktorzy teatru.

 

Specjalną ofertę przygotował również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzy miejskie pływalnie (ul. Włókiennicza, Mazowiecka i Stroma) zapraszają na kursy nauki i doskonalenia pływalnia. Miłośnicy jazdy na łyżwach i nartach również znajdą coś dla siebie. Wybrać się można na lodowisko (będą dodatkowe godziny wejść) i na Dojlidy, aby spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Jak co roku BOSiR organizuje też półzimowisko dla dzieci.

 

Białostoczanie mogą także skorzystać m.in. z oferty osiedlowego domu kultury prowadzonego przez stowarzyszenie Klanza (z miejskim dofinansowaniem) czy Młodzieżowego Domu Kultury. Ponadto, jak co roku, Miasto wsparło 18 organizacji pozarządowych, które przygotowały oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Łączne dofinansowanie wyniosło 65 tysięcy złotych.

facebook