Dodana: 11 maj 2018 10:41

Zmodyfikowana: 11 maj 2018 10:41

Zabierz dziecko na Hackaton. Niedziela pod znakiem rodzinnego programowania

Są jeszcze wolne miejsca na rodzinny Hackathon w BPN-T, wydarzenie organizowane 13 maja w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2018 . Hackaton – co to takiego? Nie ma się czego obawiać, bo hackaton to po prostu spotkanie z programowaniem!

Ilustracja do artykułu Bez nazwy 1.jpg

Już w niedzielę 13 maja, rodzice i dzieci mogą rozpocząć wspólną przygodę z programowaniem. Podczas hackatonu zespoły 2-3 osobowe (mix rodziców i dzieci) będą rozwiązywały zestaw zagadek programistycznych.


Dobra zabawa, nauka i integracja

Czy rodzic z dzieckiem może tworzyć zgrany, programistyczny zespół wspólnie walczący z cyfrowymi zagadkami? Czy wykorzystując podstawy programowania (nawet bez komputera!) i zagłębiając się w meandry języka Python, jesteśmy w stanie wspólnymi siłami poznać tajniki bezpieczeństwa w Sieci i wykreować sposoby na podniesienie naszej świadomości w tym zakresie? Na te i inne pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi w trakcie Hackathonu w BPN-T, który poprowadzi ekipa z Wow School.

Warto skorzystać z tego bezpłatnego spotkania, jakie jest ciekawą alternatywą spędzania czasu z dzieckiem.

Hackathon skierowany jest do osób, które nie miały nigdy styczności z programowaniem. Wiek dzieci: 8-12 lat. Wymagany jeden laptop na parę.

***

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, Białystok 

Termin: 13 maja 2018 r, godz. 10:00-13:00 

Wiek dzieci: 8-12 lat

Limit uczestników: 30 osób 

Wstęp: bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji

 

facebook