Dodana: 3 wrzesień 2018 15:45

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2018 09:49

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Czartajewie

Prawie 130 tysięcy uczniów w województwie podlaskim rozpoczęło naukę. Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 odbyła się dziś, 3 września w Szkole Podstawowej w Czartajewie w pobliżu Siemiatycz. W uroczystości uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, kurator oświaty Beata Pietruszka, biskupi obu wyznań, samorządowcy wszelkich szczebli oraz nauczyciele, młodzież i dzieci i ich rodzice.

Ilustracja do artykułu czartajew - inauguracja roku szkolnego (12).png

Szkoła Podstawowa w Czartajewie została oddana do użytku – dziś, 3 września nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi – po gruntownej przebudowie i rozbudowie zyskując wygląd i wyposażenie nowoczesnej szkoły. Podczas uroczystości, tuż po mszy św., została poświęcona przez biskupów obu wyznań katolickiego i prawosławnego.

- Przed nami nowy rok szkolny, pełen wytężonej pracy, ale i pełen zmian, jakie nastąpiły w systemie oświaty. Zmiany są potrzebne, ale lepiej gdy następują w sposób ewolucyjny, w porozumieniu i dialogu – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński, dodając, że niektóre z zaproponowanych przez rząd zmian zaskoczyły samorządy, a one przecież w części ponoszą koszty edukacji – potrzebne są kolejne zmiany – posiłek dla każdego ucznia, tornister z tabletem i dostępem do internetu, klasy przygotowujące do zawodu.

Marszałek przypomniał, że w obecnej perspektywie finansowej samorząd województwa podlaskiego podpisał 241 umów o dofinansowanie z funduszy unijnych projektów realizowanych w obszarze edukacji na łączna kwotę ponad 152 mln zł.

(oprac. at)

facebook