Dodana: 11 sierpień 2018 14:52

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2018 14:52

Wicemarszałek Maciej Żywno odwiedził podlaskich harcerzy na Zlocie ZHP w Gdańsku

W Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego bierze udział 14 tysięcy osób, w tym 350 skautów z zagranicy, którzy rozlokowali się na ponad 100 hektarach terenu. Wśród nich reprezentacja ZHP Chorągiew Białostocka. Samorząd Województwa Podlaskiego wsparł to przedsięwzięcie kwotą 100 tys. zł.

Ilustracja do artykułu zlot01.jpg

 

Zlot na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozpoczął się 6 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. W piątek po południu harcerzy odwiedził tam wicemarszałek Maciej Żywno, sam w przeszłości zapalony harcerz. Na Zlocie jażde z 16 województw plus Warszawa mieli okazję stworzenia swoich harcerskich gniazd (reprezentacji).

- W piątkowy wieczór odwiedziłem naszą chorągiew, ale i inne gniazda. Po latach spotkałem też koleżeństwo z mojego rodzimego ZHR. Warto było wesprzeć wyjazd podlaskich harcerzy jako samorząd – mówi wicemarszałek Maciej Żywno. - Dzień Regionów na Zlot ZHP Gdańsk 2018 to totalny mikser. Wszystkie regiony pokazujące siebie innym. Młodzież wymieszana kompletnie, masa atrakcji, ciekawych rzeczy do zrobienia. Genialny pomysł i świetna zabawa.

Zlot ZHP Gdańsk 2018 jest częścią jubileuszu 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego i 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji harcerze i harcerki, wspólnie z zaproszonymi gośćmi już na początku trwania zlotu ułożyli z siebie rekordową żywą flagę Polski stojąc w białych i czerwonych koszulkach na zlotowej arenie.

(opr.mk)

 

facebook