Dodana: 3 wrzesień 2018 15:59

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2018 12:08

W Mielniku mają nowy kompleks. Edukacyjny na początek nowego roku szkolnego

Początek nowego roku szkolnego w Mielniku stał się okazją do uroczystego otwarcia nowego kompleksu edukacyjnego, w którym znalazło miejsce przedszkole i stołówka dla wszystkich dzieci. W uroczystości uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Wójt Gminy Eugeniusz Wichowski, przewodniczący Rady Gminy Mielnik Krzysztof Nikitorowicz, nauczyciele, rodzicie i dzieci.

Ilustracja do artykułu mielnik - inauguracja roku szkolnego (5).png

- Gratuluję wam pięknej, nowej szkoły i życzę wam sukcesów w nowym roku, byście jak najlepiej wykorzystali warunki, jakie macie dzięki nowej szkole – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński przekazując na ręce dyrektora szkoły prezent w postaci piłek do gier zespołowych.

Podkreślił też że dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminy a samorządem województwa możliwa była nie tylko dotacja przy budowie szkoły, ale i budowa innych przedsięwzięć – jak oczko wodne nad Bugiem, kolektory słoneczne w gminie, czy kanalizacja.

Wójt Eugeniusz Wichowski nie krył zadowolenia, że udało się wybudować kompleks zawierający żłobek , przedszkole i stołówkę przy zespole szkół.

Podczas uroczystości została odsłonięta tablica, mówiąca o tym, że kompleks edukacyjny został wybudowany w 100-lecie odzyskania niepodległości.

(oprac. at)

facebook