Dodana: 15 grudzień 2017 20:56

Zmodyfikowana: 15 grudzień 2017 20:56

Uroczyste posiedzenie Senatu UMB połączone z promocjami doktorów, oraz odnowieniem dyplomów lekarza absolwentów rocznika 1967

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku wzbogaciło odnowienie dyplomów lekarza, absolwentów z rocznika 1967. Wręczenia po pięćdziesięciu latach dyplomów lekarza dokonał Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim docent Tomasz Hryszko.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego udział w uroczystym posiedzeniu Senatu UMB wziął Wiesław Żyliński, dyrektor Gabinetu Marszałka UMWP. 

W imieniu blisko 60 zebranych w Auli Magna Jubilatów głos zabrał profesor Maciej Kaczmarski. Oddał cześć nieżyjącym nauczycielom akademickim, którzy nauczyli swoich podopiecznych etosu zawodu. Stwierdził, że lekarz to najwspanialsza profesja na świecie.

Chór Uniwersytetu Medycznego specjalnie dla Jubilatów zaśpiewał Sto lat! W sumie (z 3 Wydziałów UMB) podczas Uroczystego Posiedzenia Senatu promocje doktorskie odebrało 64 doktorów i 16 doktorów habilitowanych. W imieniu promowanych głos zabrała docent Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz. Przywołała myśl A. Einsteina, dla którego nauka to odkrywanie tajemnicy. Docent stwierdziła, że „doktorat to odkrywanie tajemnicy, a habilitacja to przepustka do odpowiedzialności za samodzielną naukę”.

Na koniec uroczystości JM Rektor Prof. dr hab. A. Krętowski podziękował doktorom, doktorom habilitowanym oraz absolwentom rocznika 1967 i życzył wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności na nadchodzący Nowy Rok 2018.

Za: UMB

 

facebook