Dodana: 2 październik 2018 14:06

Zmodyfikowana: 2 październik 2018 14:20

Trzy szkoły zawodowe z naszego regionu otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę warunków kształcenia

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie otrzyma nowy sprzęt i narzędzia do praktycznej nauki zawodu. Wyposażonych zostanie aż 11 pracowni, m.in. produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, obsługi technicznej i naprawy pojazdów czy agrotroniki. Koszt projektu to 4,1 mln zł, dotacja wyniesie 3,5 mln zł.

Ilustracja do artykułu P1670303.jpg

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach wyposaży za prawie 4 mln zł (dofinansowanie 3,6 mln zł) pracownie i laboratoria na kierunkach: produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz transport. W ramach projektu powstanie Aplikacyjne Centrum Mechatroniki, laboratorium mikroskopowe, pracownia komputerowa oraz laboratoria chemii, przetwórstwa rolno-spożywczego i transportu.

Z kolei przy Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach zostanie wybudowany nowy budynek warsztatowy, w którym znajdzie się 11 pracowni. Skorzysta z nich 88 uczniów, kształcących się w pięciu zawodach już istniejących w tej szkole, czyli: technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik technologii drewna, stolarz oraz w trzech nowych – kierowca mechanik, blacharz samochodowy, mechanik, operator maszyn do produkcji drzewnej. Wartość inwestycji ma wynieść 7,9 mln zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego pokryje 6,3 mln zł z tej kwoty.

 

is
oprac.ak

facebook