Dodana: 20 kwiecień 2018 09:55

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 09:55

Trwają egzaminy gimnazjalne. Dziś test z języka obcego

To ostatnia część egzaminów. W piątek, 20 kwietnia uczniowie piszą test z języka obcego nowożytnego. Test odbywa się w dwóch etapach; najpierw obowiązkowy dla wszystkich poziom podstawowy, następnie poziom rozszerzony. W województwie podlaskim do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystępuje 8817 uczniów. Najczęściej wybieranym językiem jest angielski.

Ilustracja do artykułu laptop-3087585_960_720.jpg

W środę,  18 kwietnia br. uczniowie przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W drugim dniu, 19 kwietnia, młodzież rozwiązywała  zadania z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z kolei piątek to zmagania z językiem obcym nowożytnym, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. 

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki, jednak zaświadczenia otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (22 czerwca br.).

Wynik egzaminu gimnazjalnego będzie jednym z kryteriów rekrutacyjnych w postępowaniu do przyjęcia do pierwszej klasy 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.

W całej Polsce do testów gimnazjalnych przystąpiło ponad 349 000 uczniów z prawie 7 100 szkół. W województwie podlaskim egzamin pisało blisko 11 tys. gimnazjalistów z 231 szkół.

źródło: MEN
oprac.ak

fot.pixabay

facebook