Dodana: 23 październik 2018 14:29

Zmodyfikowana: 23 październik 2018 14:29

Setki ofert praktyk, staży i etatów na Targach Pracy Politechniki Białostockiej

Kilkadziesiąt firm za całej Polski uczestniczy w jesiennych Targach Pracy na Politechnice Białostockiej. To jeden ze sposobów na pozyskanie nowych pracowników, o których – zdaniem pracodawców - jest coraz trudniej.

Ilustracja do artykułu Targi-Kan.jpg

Założeniem projektu Biura Karier PB jest ułatwienie pracodawcom znalezienia pracowników, stażystów i praktykantów, odpowiadających ich potrzebom kadrowym. Z kolei z punktu widzenia studentów Targi Pracy PB są wspaniałą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, możliwością zapoznania się z profilem działalności firmy oraz z zasadami prowadzonej przez nią rekrutacji. Wśród uczestników tegorocznych targów znalazły się m.in. firmy: Automatyka - Pomiary-Sterowane S.A., Nibe-Biawar, AC S.A., ChM, , IKEA Industry Orla, KAN, MKL BAU, UNIBEP, Plum, RTV Euro AGD, Danwood, Rosti Poland, Comarch, PPU PALISANDER, KOTNIZ, Elektromontaż Wschód czy Transcom Worldwide Poland.

W imprezie tradycyjnie już uczestniczy spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali wszystkich zainteresowanych o warunkach rekrutacji, ofercie staży, praktyk i zatrudnienia. 

Obecnie KAN kieruje swoją ofertę praktyk i staży przede wszystkim do studentów IV i V roku wydziałów mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii środowiska o specjalizacji instalacje sanitarne

- Po praktykach, studenci kierunku mechanika i budowa maszyn najczęściej kontynuują współpracę z KAN podczas staży, a po obronie mogą liczyć na etat na stanowisku młodszego technologa – mówi Katarzyna Charkiewicz z działu personalnego KAN. – Natomiast absolwenci i studenci o specjalizacji instalacje sanitarne mogą kontynuować karierę zawodową w KAN, jako doradcy techniczni.

Praktyki zawodowe i staże są elementami nowatorskiego programu Szkoła KAN, którego głównym założeniem jest wsparcie młodych ludzi w świadomym wyborze ścieżki zawodowej i poznaniu środowiska pracy.

Spółka prowadzi obecnie rekrutację m.in. ma stanowiska technologa, konstruktora oraz do pracy w laboratorium przemysłowym (po studiach technicznych).

Kamizelki odblaskowe i kaski wyróżniały na targach przedstawicieli firmy Palisander, którzy przy swoim stoisku zachęcali absolwentów i studentów ostatnich lat m.in. kierunku budownictwo do współpracy z ich firmą. Palisander - jeden z liderów krajowego rynku w produkcji i najmie szalunków budowlanych jest przykładem pracodawcy, z którym młodzi ludzie chętnie wiążą się na dłużej i mają szansę na realizację zawodowej kariery. Świadczą o tym rekordowe długości stażu pracowników zatrudnionych po lub na studiach, z których wielu zajmuje obecnie kierownicze stanowiska, również w zarządzie spółki. Obecnie Palisander oferuje studentom i absolwentom budownictwa etat projektanta szalunków, ale szuka też pracowników na stanowiska specjalisty ds. logistyki, do działu promocji i marketingu, a także pracowników fizycznych – do pracy w warsztacie i magazynie. Ze względu na dynamiczny rozwój, firma prowadzi stałą rekrutację. Kandydaci mogą liczyć na profesjonalne przygotowanie do zawodu od podstaw: przejdą cały proces wtajemniczenia zawodowego, również na placach budów.

Jednodniowe targi odbyły się na wydziale elektrycznym Politechniki Białostockiej. 

facebook