Dodana: 6 grudzień 2016 12:26

Zmodyfikowana: 6 grudzień 2016 12:26

Ruszyła Szkoła Giełdowa na Politechnice Białostockiej

Szkoła Giełdowa została otwarta w poniedziałek, 5 grudnia, na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. To efekt realizowanego wspólnie z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych programu edukacyjnego skierowanego do studentów, pracowników i wszystkich zainteresowanych rynkami finansowymi. Celem jest kształcenie w zakresie obrotu papierami wartościowymi i innymi instrumentami finansowymi.

Ilustracja do artykułu Rektor PB.jpg

Otwierając Szkołę Giełdową Rektor PB prof. Lech Dzienis podkreślał aktywność i kreatywność Wydziału Zarządzania. Sala jest prawie pełna. Za Giełdą stoją pieniądze, a ludzi zawsze interesowało, jak robić pieniądze. Życzę wszystkim uczestnikom, jak najwięcej "dodatnich plusów" - mówił z uśmiechem Rektor.

To pierwsza Szkoła Giełdowa w Polsce północo-wschodniej - dodawała Dziekan Wydziału Zarządzania prof. nzw. dr hab. inż. Joanna Ejdys.

Na giełdzie jak w życiu, raz jest hossa, raz bessa. Jak najmniej spadków, jak najwięcej wzrostów - życzył zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie prof. dr hab. Małgorzata Zaleska wygłosiła wykład inauguracyjny: Giełda fundamentem polskiej gospodarki.

Szkoła Giełdowa obejmuje dwa kursy: dla początkujących (już 9-11 grudnia) i dla zaawansowanych (w marcu). Zajęcia w Szkole Giełdowej poprowadzą wykładowcy uczelni wyższych, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymają certyfikat.

Kurs skierowany jest do osób, które myślą o inwestowaniu na giełdzie - teraz lub w przyszłości. Więcej informacji i zapisy na stronie https://www.gpw.pl/osrodki. Udział w Szkole Giełdowej jest odpłatny. Z opłat zwolnieni są nauczyciele przedsiębiorczości i dziennikarze zajmujący się tą tematyką.

Warto dodać, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie organizuje konkurs o nagrodę Prezesa Zarządu GPW na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką na temat rynku kapitałowego. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzania wiedzy na temat rynku kapitałowego, instytucji tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentów finansowych.

Więcej o konkursie

źródło: Rzecznik Prasowy PB

(opr.aa)

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook