Dodana: 16 październik 2018 13:02

Zmodyfikowana: 16 październik 2018 13:02

Rusza Podlaska Akademia Młodego Inżyniera na Politechnice Białostockiej

We wtorek (16.10) rozpoczęła się rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, a już w środę (17.10) Politechnika Białostocka rozpoczyna nowy projekt. To Podlaska Akademia Młodego Inżyniera PAMI. To inicjatywa skierowana do starszych uczniów - klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do rodziców.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

W ramach Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera zaplanowano warsztaty prowadzone przez pracowników Politechniki Białostockiej objaśniające zjawiska i procesy zachodzące w  otoczeniu.   Uczniowie będą mogli poznawać m.in. procesy chemiczne w środowisku przyrodniczym, prawa mechaniki, podstawy przetwórstwa i zastosowania tworzyw, druk 3D, programowanie czy inżynierię kreatywności.

 

Dodatkowym elementem są zajęcia dla rodziców, mające na celu podniesienie umiejętności wychowawczych. Specjalne spotkania dotyczyć będę także bezpieczeństwa w internecie oraz … gier planszowych i strategicznych.

 

Projekt obejmie 320 uczniów szkół podstawowych i 40 rodziców. Finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uzyskał wsparcie w wysokości prawie 440 tysięcy złotych z programu realizowanego przez NCBiR "Uniwersytet Młodego Odkrywcy".

 

Jutro, w środę (17 października, godz. 9:30, sala Rektoratu Politechniki Białostockiej) podpisane zostaną umowy dotyczące realizacji projektu  z burmistrzami Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i Hajnówki. To uczniowie z tych miast  będą słuchaczami Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera. 

 

źródło: rzecznik PB

facebook