Dodana: 3 wrzesień 2017 13:39

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2017 13:39

Rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej

Za nimi już ADAPCIAK, przed nimi rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Ponad 50 licealistów uroczyście rozpocznie naukę w szkole stworzonej z myślą o młodych, zdolnych i ambitnych ludziach.

Ilustracja do artykułu Kanal Augustow Paniewo.jpg

Nowi uczniowie LO PB pod koniec sierpnia wyjechali na tzw. ADAPCIAK do ośrodka PB w Hołnach Mejera, by poznać swoich kolegów i nauczycieli. Był spływ kajakowy Czarną Hańczą i  jeziorami augustowskimi, turniej piłki siatkowej i spotkanie z rektorem Politechniki Białostockiej przy ognisku. Nie zabrakło również wrażeń podczas spotkania  w Miejskiej Bibliotece w Sejnach, gdzie uczniowie "LO do potęgi" spotkali się z pisarką Joanną Kruszewską. Były niespodzianki przygotowane przez drugoklasistów i nocne "gry terenowe z dreszczykiem". W przyszłym roku zorganizujemy coś jeszcze bardziej mrożącego krew w żyłach - odgrażają się organizatorzy zabawy z koła e-sportu Valkyria.

Wszyscy uczniowie w poniedziałek (4 września) o godz. 12:00 zapowiadają obecność na inauguracji roku akademickiego 2017/2018. Po uroczystości spotkanie z wychowawcami klas i testy poziomujące z języków obcych.

W tym roku ponad 120 osób ubiegało się o przyjęcie  do LO PB. Ostatecznie w dwóch klasach naukę rozpocznie 52 "pierwszaków". Grono pedagogiczne  powiększy się o nowych nauczycieli, a szkoła - o dwie nowe klasy i pracownię robotyków.

Liceum Politechniki Białostockiej powstało rok temu. Od 4 września funkcjonować będą 4 klasy, w których uczyć się będzie ponad 100 uczniów.  To jedyna tego typu szkoła w regionie, która funkcjonuje w strukturach publicznej uczelni. Stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie  matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języka angielskiego. Zajęcia lekcyjne odbywają się w laboratoriach Politechniki Białostockiej i są prowadzone przez doświadczoną kadrę nauczycieli, w tym wykładowców akademickich. Oprócz nauki języka chińskiego, młodzież może realizować swoje pasje i zainteresowania dzięki licznym zajęciom dodatkowym. W liceum prężnie działa koło teatralne, zespół muzyczno-wokalny, koło fotograficzne oraz liczne koła przedmiotowe, w ramach których młodzież przygotowuje się do konkursów i olimpiad. Zajęcia z programowania prowadzone są przez wykładowców Politechniki Białostockiej.

Nauka w liceum jest bezpłatna. LO PB jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej.

facebook