Dodana: 21 wrzesień 2018 13:15

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2018 13:15

Rowerowa środa w SP nr 46. Uczniowie i nauczyciele uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku aktywnie włączyli się do świętowania obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także uzyskania przez nasze miasto certyfikatu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Ilustracja do artykułu Rowerowa środa (5).JPG

W  środę, 19 września w szkole Nr 46  królowały „dwa i trzy kółka”. Młodzież i rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły przybyli tego dania do  placówki rowerami, a każdy kto wybrał w tym dniu rower otrzymał odblaski.

Cały dzień był pełen atrakcji z rowerem w roli głównej!

Odbyły się projekcje filmów o wyczynach i podróżach niesamowitych cyklistów. O swoich wojażach po Polsce i Europie opowiedzieli nasi nauczyciele. Lucyna Koc podzieliła się wrażeniami z podróżowania po Suwalszczyźnie, ks. Paweł Zalewski opowiedział o wyprawie rowerowej na wyspę rowerów – Borholm,  a Zdzisław Bach o „Bike’owych podróżach” w różne ciekawe miejsca naszego kraju.

Równolegle na boisku szkolnym zostało rozstawione mini miasteczko rowerowe oraz tor przeszkód, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności oraz znajomość znaków i przepisów ruchu drogowego!

Na koniec każdy - mały i duży, wysoki i niski, młody i starszy,

na dwóch kółkach lub na trójkołowcach - włączył się w akcję

 

„100 kółek na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”

W „kręcenie kółek” byli zaangażowani uczniowie, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, a także nasi goście: przedstawicielka Urzędu Miejskiego oraz nasi Dzielnicowi i funkcjonariuszki Policji z Patrolu Rowerowego Miasta Białystok.

Pierwsze okrążenie rozpoczęła dyrektor szkoły Jolanta Woińska, a ostatnie wszyscy uczestnicy akcji przejechali razem.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 46 Specjalna w Białymstoku

 

 

facebook