Dodana: 11 styczeń 2018 13:56

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2018 13:56

Roboty z Politechniki Białostockiej zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wymyślili je studenci Politechniki Białostockiej, produkuje firma założona przez absolwentów PB. W niedzielą Photony kwestować będą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia, w niedzielę 26. Finał WOŚP.

Ilustracja do artykułu wosp-photon-pb-Rektor L.Dzienis i Maciej Kopczyński - Photon Entertainment.JPG

Roboty edukacyjne i naszych wolontariuszy będzie można spotkać od godziny 13:00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Tradycyjnie kwestować będzie Rektor prof. Lech Dzienis. Towarzyszyć mu będą studenci i pracownicy Politechniki, uczniowie LO PB, dziennikarze Radia Akadera i oczywiście "świąteczne" Photony.

Politechnika Białostocka przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niezwykły zestaw - 2 roboty edukacyjne Photon. Jeden to egzemplarz edukacyjny - nie pozwalający dziecku nudzić się, a do tego uczący programowania i logicznego myślenia. Drugi - to egzemplarz kolekcjonerski - "książęcy". To prototyp, który w lipcu ubiegłego roku prezentowany był brytyjskiej parze książęcej Williamowi i Kate, podczas ich wizyty w Polsce. Robot skradł serce zawsze eleganckiej księżnej Kate, stąd przekazany na licytację Photon został odpowiednio "ubrany".

Link do licytacji 

Warto przypomnieć, że pomysł tego robota edukacyjnego rozwijającego się razem z dzieckiem powstał w ramach przygotowań naszych studentów do prestiżowego konkursu firmy Microsoft - Imagine Cup. Dziś pod szyldem spółki Photon Entertainment, założonej przez pracownika uczelni i absolwentów Politechniki Białostockiej, Photon uczy programowania w szkołach. Dostępny jest na półkach markowych sklepów.

Współpraca Politechniki Białostockiej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy trwa już od 6 lat. W tym czasie Uczelnia przekazała na aukcje WOŚP wiele nietypowych przedmiotów, m.in. odrestaurowaną syrenkę, motocykl typu chopper czy oryginalny rower - PB Techno Cruzer. W tym roku Politechnika Białostocka po raz kolejny została złotym partnerem białostockiego Sztabu WOŚP. Nasi pracownicy pomogli też w przygotowaniu i uruchomieniu strony internetowej (wosp.bialystok.


W 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zbiera pieniądze na specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie noworodków.

facebook