Dodana: 9 marzec 2019 22:51

Zmodyfikowana: 9 marzec 2019 22:51

Politechnika Białostocka nagrodzona na Salonie Edukacyjnym

"Studiuj w Białymstoku" – przekonywali przez dwa dni (8-9 marca) w Warszawie przedstawiciele Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego.

Ilustracja do artykułu genius_universitatis 01.jpg

W salach wystawienniczych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywał się XXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2019. Imprezę co roku tłumnie odwiedzili maturzyści i uczniowie liceów i techników, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia. "Studiuj w Białymstoku" to kampania od kilku lat prowadzona przez władze Białegostoku wspólnie z największymi uczelniami w mieście. 

8 marca podczas Salonu Edukacyjnego  rozstrzygnięty został Konkurs Genius Universitatis organizowany przez wydawnictwo Perspektywy. Organizatorzy od ośmiu lat nagradzają i promują ciekawe pomysły i narzędzia marketingowe wdrażane przez uczelnie.  Politechnika Białostocka znalazła się po raz kolejny w gronie laureatów konkursu na kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych.  

W tegorocznym konkursie rywalizowały 44 uczelnie. Jury oceniło ponad 100 pomysłów zgłoszonych w 7 kategoriach konkursowych: reklama prasowa, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny, kampania w mediach społecznościowych, video online, content marketing, serwis rekrutacyjny. Doceniano przede wszystkim: nowatorstwo pomysłu, spójność z wartościami uczelni, czytelność i przyjazny charakter przekazu, estetykę i wartość artystyczną.

Politechnika Białostocka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii event wspierający rekrutację za zorganizowanie konkursu "Niesamowita Maszyna" oraz miejsce trzecie za serwis internetowy "Dlaczego PB?" .   

Ogólnopolski konkurs "Niesamowita Maszyna" adresowany jest do maturzystów i uczniów szkół ponadpodstawowych. To nietypowa rywalizacja, której zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe oraz indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej. Zadaniem uczestników konkursu jest skonstruowanie urządzenia na wzór maszyny Rube'a Goldberga. Punktowana jest kreatywność, umiejętność pracy w zespole, a także wiedza z zakresu fizyki, mechaniki i wielu innych dziedzin. Takimi zdolnościami powinni charakteryzować się przyszli inżynierowie. Już 21 marca  odbędzie się finał drugiej edycji konkursu, w którym weźmie udział 10 zespołów konstruktorskich. Finaliści zostali wyłonieni przez jury spośród 16 zgłoszeń nadesłanych przez uczniów szkół z Białegostoku, Warszawy, Sokółki oraz Kwidzyna.  

Rekrutacyjny serwis internetowy "Dlaczego PB?" ( https://dlaczego-pb.pb.edu.pl/ ) zaprojektowany został z myślą o kandydatach. Zainteresowani studiami na Politechnice Białostockiej znajdą tu najpotrzebniejsze informacje na temat możliwości, jakie daje studiowanie na PB. Opisane są kierunki studiów, oferowane stypendia, programy wymiany międzynarodowej, konkursy o indeks. Są tu także opinie studentów PB, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Serwis ma atrakcyjną grafikę i jest czytelny podczas przeglądania na urządzeniach mobilnych, z których najczęściej korzystają obecnie młodzi ludzie.

Politechnika Białostocka już czterokrotnie była nagradzana w konkursie Genius Universitatis. W 2016 roku drugie miejsce w kategorii event wspierający rekrutację otrzymała "Energia przyszłości" - mobilna wystawa edukacyjna i towarzyszące jej seminaria. Rok później trzecie miejsce w kategorii gadżet promocyjny zdobyły gogle VR z hasłem "Politechnika Białostocka - Inny wymiar studiów". W ubiegłym roku w kategorii Video Online nagrodzono film "Maszyna PB".

Mat. PB

 

facebook