Dodana: 9 listopad 2018 08:38

Zmodyfikowana: 9 listopad 2018 08:38

Politechnika Białostocka na prestiżowych targach w Warszawie

Politechnika Białostocka prezentowała się wspólnie z Klastrem Obróbki Metali na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week (6-8 listopada). To jedno z najszybciej rozwijających się wydarzeń targowych w Polsce organizowanych od 2016 roku w Ptak Warsaw Expo.

Ilustracja do artykułu Industry Week 01 — kopia.jpg

Prezentowana jest tu oferta producentów i dystrybutorów z branży maszyn do obróbki metali, maszyn do obróbki drewna, obrabiarek skrawających, obrabiarek cnc, obrabiarek do obróbki plastycznej, maszyn do cięcia laserem i wodą, tokarek, narzędzi do obróbki, oprogramowania dla przemysłu, automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, narzędzi pomiarowych i metrologii przemysłowej, inżynierii utrzymania ruchu, lakiernictwa przemysłowego, osprzętu spawalniczego oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu. To przegląd nowości i rozwiązań stosowanych we wszystkich kluczowych sektorach przemysłu rozwijających się w Polsce.

Pracownicy i studenci Wydziału Mechanicznego i Wydziału Elektrycznego prezentowali się na stosiku Klastra Obróbki Metali wraz z innymi firmami - regionalnymi liderami branży metalowej. 

Udział w Warsaw Industry Week to nie tylko szansa na pokazanie szerokiej publiczności naszych projektów, ale też zaznaczenie związków Politechniki Białostockiej z partnerami przemysłowymi. Wspólnie z lokalnymi firmami staramy się wypełniać misję zawartą w założeniach Przemysłu 4.0. Realizacja prac badawczo-rozwojowych, modernizowanie programów kształcenia, współpraca w ramach studiów dualnych - to są pola, na których staramy się pozyskać partnerów branżowych, a do takich należy Klaster Obróbki Metali - mówi Prorektor ds. Rozwoju dr hab. inż.Roman Kaczyński, prof. nzw..

Pracownicy Wydziału Mechanicznego  prezentowali m.in. strumienicowy układ chłodniczy, manipulator do bezwykopowego serwisowania elementów infrastruktury sieci wodno-kanalizacyjnych, minigenerator energii elektrycznej uwzględniający przepływ czynnika roboczego jako środowiska pracy, bolid wyścigowy czy robot szpitalny Bobot.
Wystawcy i goście Warsaw Industry Week mogli obejrzeć prezentacje Wydziału Elektrycznego, m.in. technologię szkieł i światłowodów aktywnych do zastosowań fotonicznych, modularny system obserwacyjno-inspekcyjny oparty na latającej platformie wielowirnikowej zasilanej ze stacji naziemnej.

Prezentowane w Warszawie projekty obu wydziałów mają związek z pracami realizowanymi na zlecenie partnerów przemysłowych.
 
Dodatkowo podczas Targów, Klaster Obróbki Metali przygotował warsztaty Lidera Zmian Przemysłu, gdzie mowa była m.in. o rewolucji przemysłowej, zastosowaniu robotów przemysłowych na liniach produkcyjnych, trendach w automatyzacji,  komunikacji w biznesie.

facebook