Dodana: 30 styczeń 2019 15:10

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2019 15:10

Nowe sportowe liceum w Białymstoku

W roku szkolnym 2019/20 w Białymstoku ma powstać nowe, XIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, kształcące w dziedzinie pływania. Szkoła będzie się mieścić przy ul. Promiennej 13A i wraz ze znajdującą się tam Szkołą Podstawową nr 29 im. Synów Pułku ma tworzyć Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Projektem uchwały w sprawie założenia XIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2 oraz włączenia liceum do zespołu szkół, Rada Miasta Bialystok ma zająć się na lutowej sesji.

Stworzenie takiej szkoły to wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. W poprzednich latach pojawiały się sygnały, że warto w Białymstoku stworzyć odpowiednią ofertę dla młodych sportowców – pływaków, którzy po skończeniu nauki w szkole podstawowej mogliby kontynuować ją w szkole średniej o profilu pływackim. Obecnie brakuje oddziałów mistrzostwa sportowego o takiej specjalności w białostockich szkołach ponadpodstawowych. W odpowiedzi na te oczekiwania Miasto Białystok proponuje utworzenie liceum przy Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Promiennej 13A, gdzie kilkudziesięciu uczniów trenuje pływanie i osiąga sukcesy. Istotne jest także położenie szkoły w pobliżu basenu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa. Projekt uchwały poddawany jest obecnie konsultacjom społecznym.

za: białystok.pl

facebook