Dodana: 31 październik 2018 12:49

Zmodyfikowana: 31 październik 2018 12:49

Náboj Junior w Białymstoku - międzynarodowa rywalizacja matematyczna dla uczniów szkół podstawowych

Reprezentacje białostockich szkół podstawowych mogą wziąć udział w pierwszej w Białymstoku edycji zawodów Náboj Junior. Matematyczna rywalizacja odbędzie się w listopadzie na Politechnice Białostockiej. Wcześniej jednak należy zgłosić drużynę na stronie internetowej zawodów. Rejestracja już trwa i zakończy się 16 listopada.

Ilustracja do artykułu 2018_03_23-Naboj-PB-Politechnika-Bialostocka-17.JPG

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Turniej wyróżnia się dynamiczną formułą i tym, że drużyny na bieżąco mogą obserwować wyniki konkurentów.

Widowiskowa rywalizacja

O tym, że Náboj jest turniejem emocjonującym, w którym liczy się także szybkość dotarcia do stolików sędziowskich mogliśmy się przekonać w marcu 2018 r. Politechnika zorganizowała wtedy zawody dla licealistów i studentów. Tym razem do rywalizacji na poziomie szkół podstawowych zaprasza Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej (jako organizator). Náboj Junior odbędzie się 23 listopada na Politechnice Białostockiej. Tego dnia do matematycznej rywalizacji przystąpią jednocześnie uczniowie z Białegostoku, Bielsko-Białej, Grodziska Mazowieckiego, Krakowa, Krosna, Łodzi, Sosnowca, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia, a także z wielu miast w Czechach i na Słowacji.

Liczy się czas i szybkie liczenie

Na początku Náboja każda drużyna otrzyma sześć zadań. Każde kolejne zostanie wydane przez sędziów, po złożeniu przez zespół jednego poprawnego rozwiązania. Liczy się czas i ilość poprawnie rozwiązanych zadań. Dlatego trzeba działać szybko - zawody trwają tylko 120 minut.
Náboj wygra drużyna, która rozwiąże najwięcej zadań. W każdym mieście powstanie lokalny ranking drużyn. Uczestnicy będą mogli też porównać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

Czy będzie trudno?

Poziom trudności turnieju Náboj Junior jest odpowiedni zarówno dla uczniów, którzy nie brali dotąd udziału w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy startowali w Olimpiadzie Matematycznej. Zadania różnią się od standardowych problemów szkolnych, wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach zależy od efektywnej współpracy całej drużyny.

Jak zgłosić drużynę?

Na Náboj Junior zapraszamy czteroosobowe drużyny reprezentujące swoją szkołę. Rejestracja zespołu i regulamin zawodów dostępne są TUTAJZgłoszenia przyjmowane są do 16 listopada.

Konkurs odbędzie się 23 listopada w Centrum Nowoczesnego Kształcenia (Biblioteka PB) przy ulicy Zwierzynieckiej 16.

Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne.

facebook